1. 5. 2024

Xterra Shorttrack v Prachaticích? Takhle šel čas!

#2022 Lukáš Kočař to dokázal a konečně v Prachaticích zvítězil

Ktišský rybník a jejho okolí bylo dějištěm závěrečného závodu triatlonového XTERRA Czech 2022.

Stovky diváků obsypaly celou trať Short tracku 0,4-7,6-2,4 km a drtivá většina z nich hnala do boje s největší světovou konkurencí nejlepšího českého terénního triatlonistu Lukáše Kočaře.

Po plavecké části vybíhal z vody Lukáš Kočař na pátém místě, jeho největší soupeři byli ještě o deset a více sekund za ním.

Důležité pro českého lídra bylo, dostat se co nejdříve na čelo závodu na biku. To se mu podařilo v depu při průjezdu mezi prvním a druhým kolem na bikové části. Pak začal svůj náskok na soupeře navyšovat až na půl minuty. Největší soupeři Ruzafa a Serrieres však měli ztrátu ještě větší.

Postupně se za nejlepším českým závodníkem vytvořila dvojička, ve které byli Francouz Maxim Chané a Dán Jens Emil Sloth Nielsen.

Lukáš Kočař však měl v zádech skvělé fanoušky, kteří ho povzbuzovali po celé běžecké části. Do cíle dorazil s náskokem, kdy si mohl dovolit poděkovat fanouškům v cílové rovince a oslavit s nimi prvenství. V souboji o druhé místo nakonec Chané porazil Slotha Nielsena o pár metrů.

„Vítězství přebilo sobotní zklamání ze čtvrtého místa. Je to pro mě zatím jednoznačně nejlepší víkend v Prachaticích,“ dodal Kočař.