14. 7. 2024

Xterra Shorttrack v Prachaticích? Takhle šel čas!

Atraktivní krátká trať ze seriálu Xterra se dočkala světové premiéry právě v šumavských Prachaticích. Pamatujete minulé ročníky?

Připomeňme si jak probíhal shorttrack závod v posledních letech.

#2023 Pod nadvládou Francie

Nedělní ShortTrack se uskutečnil v Ktiši, kde pořadatelé připravili krátké a divácky atraktivní tratě o distancích 0,4-7,6-2,4 km. Zvítězili reprezentanti Francie Solenne Billouinová a Arthur Serrieres.

Nejlepšími Čechy v tomto závodě byli šestí Lukáš Kočař a Štěpánka Bisová.

„Dneska to byl můj nejhorší Short Track, jaký jsem v životě zajel. Necítil jsem sílu v nohách, asi se na mě ten sobotní závod podepsal víc, než jsem očekával,“ řekl Kočař.

„Musím ale říct, že tu byli neuvěřitelní fanoušci a skvělá atmosféra. Je úžasné, kolik lidí sem vždycky přijde,“ dodal český reprezentant k bouřlivé atmosféře.

Zajímavostí je, že tato nová atraktivní disciplína, jejíž význam ve světě neustále roste, vznikla před několika lety právě v Prachaticích.

ShortTrack, muži: 1. Arthur Serrieres (Fr.) 32:41, 2. Felix Forissier (Fr.) 32:52, 3. Jens Emil Sloth Nielsen (Dán.) 33:03

ShortTrack, ženy: 1. Solenne Billouinová (Fr.) 38:34, 2. Loanne Duvoisinová (Švýc.) 39:42, 3. Marta Menditttoová (It.) 40:24

Záznam závodu mužů 👇