23. 7. 2024

Whittaker odráží na Adesanyovy urážky!

Šampion Israel Adesanya v jednom z rozhovorů prohlásil, že Robert Whittaker není takový dobrý chlapík, jak si všichni myslí.

Šampion UFC ve střední váze Israel Adesanya a Robert Whittaker by měli příští víkend pokračovat ve vzájemném souboji na UFC 271. Poprvé se proti sobě postavili v roce 2019. V tomto duelu Adesanya zaznamenal vítězství na TKO a spolu s ním připravil Whittakera o titul.

Od té doby oba muži absolvovali řadu soubojů. Adesanya zůstal ve střední váze bezchybný, titul obhájil proti Yoelu Romerovi, Paulo Costovi a Marvinu Vettorimu.

Pokusil se také získat i titul v polotěžké váze, ale neuspěl proti tehdejšímu šampionovi Janu Blachowiczovi.

Od prohry s Adesanyou má Whittaker bilanci 3-0, když jednomyslně na body porazil Darrena Tilla, Jareda Cannoniera a Kelvina Gasteluma.

Moc trash talků kolem titulové odvety zatím není. To je však při Whittakerových zápasech normální. Australan si našel oblibu u fanoušků pro svou nenápadnost a zdánlivý nezájem o divadlo, které se kolem zápasů točí.

Nedávno se však Adesanya pokusil něco rozjet v pořadu The MMA Hour. Tam moderátorovi Arielu Helwanimu řekl, že se Whittakerovi v jejich prvním zápase vymklo z rukou jeho ego. Řekl také, že Whittaker není takový „dobrák“, za jakého ho lidé považují.

Whittaker se k těmto poznámkám vyjádřil v rozhovoru s Jamesem Lynchem ze Sportskeeda.

„Nepleťte si ego a egoismus! Já si myslím, že každý bojovník má ego. Nepředstírám, že jsem něco, co nejsem. Myslím, že se mu tam plete rozdíl, ale mě to netrápí. Lidi vědí, kdo jsem. Kdybych na sobě měl masku, lidé by ji už dávno viděli. Nemám masku. Jsem hrdý na to, co umím a jak jsem dobrý. Je zmatený. Ale může to být hra. Kdo ví?“ nechal se slyšet bývalý šampion, který touží dostat svůj pás zpět.

Zápas Adesanya vs. Whittaker 2 se uskuteční jako hlavní zápas UFC 271. Událost se má konat v Toyota Center v Houstonu ve státě Texas. Hlavním předzápasem bude Derrick Lewis vs. Tai Tuivasa. Na kartě je také Jared Cannonier vs. Derek Brunson.