15. 7. 2024

Wales, golf, Madrid? Za hvězdnou kariérou Garetha Balea zůstala pachuť!

Zdroj: Depositphotos

Jeden z nejlepších velšských fotbalistů historie Gareth Bale se v lednu 2023 rozhodl v pouhých 33 letech ukončit kariéru. Jaká byla?

Svou bohatou kariéru načal v Southamptonu, kde naskakoval ještě jako nezletilý.

Debutoval v roce 2006, kdy mu bylo 16 let a stal se tak nejmladším hráčem v historii anglického celku. První branku dal v srpnu roku 2006 a hned o rok později přestupoval do Tottenhamu.

V dresu Spurs strávil celkem šest let a odehrál přes 146 zápasů a nastřílel 42 branek.

V roce 2013 zažil životní přestup do Realu Madrid, kde odehrál 176 utkání, nastřílel 81 branek a pětkrát vyhrál slavnou Ligu mistrů.

Památné se staly zejména jeho nůžky ve finále proti Liverpoolu 2018.

I přesto, že byl Bale úžasným hráčem, tak konec jeho kariéry v Realu Madrid byl poněkud hořký. Bale moc nehrál a vtipkovalo se o tom, že ho platí jen za hraní golfu.

Zatímco mezi lety 2013 a 2018 byl vedle Cristiana Ronalda hlavní hvězdou týmu, ve druhé polovině angažmá se naprosto vytratil.

Jeho nechuť hrát byla až zarážející. Spokojeně si hovil mezi náhradníky. Na Santiago Bernabéu ho tak odstavili na vedlejší kolej jako parní lokomotivu.

V rodném Walesu byl však na trávníku stále čiperný a postup na EURO 2021 oslavil se svými spoluhráči svérázně.

S vlajkou, kde stálo: „Wales. Golf. Madrid“. V tomhle pořadí.

Milovaný Wales jako kapitán dotáhl na evropském šampionátu 2016 k senzačním bronzovým medailím.

Poslední půlrok své kariéry odehrál na podzim 2022 ve Spojených státech amerických, kde v nejvyšší soutěži MLS oblékal dres Los Angeles a získal mistrovský titul.