26. 4. 2024

Vysvědčení hráčům? Hrdinou Rodri, špatný den stopera Gabriela!

V napínavém fotbalovém odpoledni porazil Manchester City na Emirates Stadium Arsenal 1:2. Svěřenci Pepa Guardioly se díky tomuto vítězství dostali na 11 bodový náskok v čele Premier League, a přestože jejich soupeři mají zápasy k dobru, je to pro obhájce titulu v Premier League obrovský náskok.

Zde je hodnocení hráčů na Emirates:

Arsenal

Aaron Ramsdale – 7 – Chytal velmi dobře. Také jeho přihrávky byly příkladné. Při penaltě bezmocný.

Takehiro Tomiyasu – 8 – Strčil Raheema Sterlinga do zadní kapsy a už ho z ní nepustil. Skvělý výkon. Tři odebrání míče a tři přerušení hry. Obzvlášť dobrý poté, co Arsenal šel do deseti.

Ben White – 7 – Není obvykle tak dobrý jako jeho brazilský parťák z obrany, ale pak se nenechal vyloučit, že? Klíčovými zákroky udržel Arsenal ve stabilní pozici, ale nelze se ubránit pocitu, že si měl při Rodriho vítězném gólu počínat lépe.

Gabriel – 3 – Hodinu bránil skvěle, ale pak ztratil hlavu, když během pěti minut dostal dvě žluté, což vedlo k červené.

První žlutá za podražení před vyrovnávací penaltou Riyada Mahreze byla obzvlášť zbytečná a malicherná.

Kieran Tierney – 6 – Nádherně vnímavá asistence u gólu Saka, ale s Riyadem Mahrezem si nedokázal poradit.

Thomas Partey – 8 – Opravdu působivý. Dominantní výkon ve středu pole. Tohle je Thomas Partey, kterého fanoušci Arsenalu toužili vidět, a je škoda pro klub (ale samozřejmě ne pro Thomase), že nyní odjel na Africký pohár národů.

Granit Xhaka – 5 – Hloupý faul v podobě držení dresu Bernarda Silvy, který vedl k odpískání penalty.

Zajímavé je, že kromě tohoto zkratu hrál opravdu dobře a ukázal skvělé vedení, jakmile Arsenal šel dolů na 10 mužů.

Martin Odegaard – 6 – Jasný pohyb na začátku. Chytře propojil hru. Obětoval se, když Arsenal hrál v deseti.

Bukayo Saka – 7 – Otevřel skóre pěkným čistým zakončením a vypadal, že bude dělat problémy Akému, kdykoli na něj v prvním poločase vyběhne. V tom druhém se mírně vytrácel.

Gabriel Martinelli – 6 – Vždy nebezpečný svou rychlostí, ale ve skutečnosti toho s míčem moc neudělal. Šokující minula s otevřenou brankou po zmatku City vzadu obrátil hru na hlavu, protože z této branky kopu, City dostal Gabriel vyloučen.

Alexandre Lacazette – 7 – Velmi dobře vázal hru, skvěle clonil při gólu Saky.

Náhradníci:

Rob Holding (místo Odegaarda 63′) – 6 – Výborný blok De Bruyneho pár minut po příchodu na hřiště. Dobře bránil, ale možná si mohl lépe poradit s vítězným gólem City.

Emile Smith Rowe (místo Lacazetteho 71′) – 5 – Pořádně se do zápasu nezapojil.

Mohamed Elneny (místo Saka 84′) – neuveden – Přišel pozdě.