8. 12. 2022

Návrat do Interu? Na upřímná slova Lukakua reagoval Tuchel: Nelíbí se mi to!

Belgický fotbalista Romelu Lukaku vyjádřil nespokojenost se svým herním vytížením v londýnské Chelsea, za kterou od začátku letošní sezony nastoupil pouze do osmi ligových zápasů.

Trenér Thomas Tuchel dává přednost základní sestavě bez 28letého útočníka, kterého i v probíhajícím ročníku trápí zranění a Covid-19.

Lukaku, který v minulé sezoně získal s Interem Milán titul v italské Serii A, se v srpnu po sedmi letech vrátil na Stamford Bridge. Druhé angažmá v Chelsea však zatím neprobíhá podle jeho představ.

„Po dvou letech v Itálii, kdy jsem v Interu hodně pracoval s fyzioterapeuty a odborníky na výživu, jsem na tom fyzicky dobře. Ale se současnou situací nejsem spokojen. Myslím, že se trenér rozhodl zvolit jiný systém. Ale nemůžu se vzdát, musím dál tvrdě pracovat a chovat se profesionálně,“ řekl belgický reprezentant v rozhovoru pro Sky Sport Italia.

Osmadvacetiletý Lukaku pomohl Interu v minulé sezoně vyhrát Scudetto 24 góly a 10 asistencemi. Chelsea následně zaplatila „Nerazzurri“ 97,5 milionu liber za návrat útočníka, který v londýnském klubu strávil již tři sezony. „Mám trochu obavy, protože jsem Inter neopustil ve správný čas,“ citovala Lukakua agentura AFP.

„Je nutné o tom mluvit, protože – jak jsem vždycky říkal – Inter zůstane navždy v mém srdci. Pevně věřím, že se tam jednoho dne vrátím. Zamilovala jsem se do Itálie. Je správné o tom teď mluvit, aby všichni věděli, co se skutečně stalo, aniž bych musel o někom mluvit špatně.

Chci se omluvit fanouškům Interu. Myslím, že způsob, jakým jsem klub opustil, měl být jiný. Hluboko v srdci věřím, že se jednoho dne do Interu vrátím. A nebude to na konci mé kariéry, ale v době, kdy ještě budu hrát na nejvyšší úrovni a pomáhat týmu k dalším triumfům.“

TUCHEL NENÍ SPOKOJEN S LUKAKOVÝM PROHLÁŠENÍM

Lukaku v této sezóně vstřelil za „The Blues“ již sedm gólů. Ve třinácti zápasech anglické Premier League skóroval pětkrát a další dva přesné zásahy přidal ve čtyřech vystoupeních v Lize mistrů.

Později pro ESPN uvedl, že s Tuchelem několikrát debatoval o své roli v týmu. Trenér mu údajně odpověděl, že ho považuje za „multidimenzionálního hráče“.

Tuchel se později vyjádřil i k Lukakuovým komentářům. Trenér Chelsea je překvapen, jakou odezvu našla slova belgického obránce v médiích, a přiznal, že je ze situace frustrovaný.

„Samozřejmě se nám to nelíbí, protože to přinese zbytečný rozruch, který nepotřebujeme, a rozhodně nám to nepomůže. Ale nechceme z toho dělat vědu, něco víc, než to ve skutečnosti je,“ reagoval Tuchel, jehož svěřence čeká o víkendu v lize druhý Liverpool.

Německý trenér o Lukakuově nespokojenosti v klubu neví: „Proto mě jeho prohlášení překvapilo. Musíme si o tom promluvit společně. Nevidím žádný důvod, proč by tomu tak mělo být. Uvidím, co mi Romelu řekne, a pak se tím budu zabývat,“ řekl Tuchel, podle kterého by určité napětí v kabině nemuselo být na škodu:

„V šatně není třeba pokaždé hledat harmonii. Nemusí to být tak, že se všichni objímají a mají rádi všechny ostatní. Někdy je dobré být na hraně, v disharmonii, pokud je to ovšem v rozumných mezích.“

Instagram did not return a 200.