25. 5. 2024

Vyhlíží Eriksen návrat do milované Premier League?

Christian Eriksen je na pokraji návratu do Premier League, a to pouhých sedm měsíců poté, co během zápasu za Dánsko na EURO 2020 utrpěl zástavu srdce.

Devětadvacetiletý fotbalista je od minulého měsíce, kdy byl propuštěn Interem, volným hráčem a přitahuje pozornost různých klubů Premier League.

Eriksen nemohl v Itálii pokračovat ve hře, protože pravidla Serie A nedovolují hráčům hrát s přístrojem na podporu srdeční činnosti, který má od incidentu nainstalovaný.

Dán doufá, že dohoda bude uzavřena do konce příštího týdne, přičemž o jeho služby mají zájem i další kluby z celé Evropy.

I přes možnosti na kontinentu se předpokládá, že Eriksen by dal přednost návratu do Anglie, kde si po přestupu z Ajaxu v roce 2013 užil sedm let v Tottenhamu Hotspur.

Bývalý záložník Spurs se před letošním mistrovstvím světa v Kataru soustředí na to, aby dokázal, že stále dokáže hrát na špičkové úrovni, a je ochoten přijmout snížení platu, aby mohl pravidelně hrát fotbal v nejvyšší soutěži.

Přestup do Anglie Eriksenovi vyhovuje

Jeho agent Martin Schoots již dříve hovořil o tom, že by pro Eriksena byl návrat do Anglie skvělý. „Hrát znovu v Anglii by pro Chrise a jeho rodinu bylo jako návrat domů,“ řekl Schoots BBC.

„Christian je britskou veřejností přijímán mimořádně dobře, a to nejen díky svým špičkovým fotbalovým dovednostem, ale také díky svým lidským hodnotám.“

Od operace srdce Eriksen trénuje s klubem, za který hrál v mládí v rodném Dánsku, Odense, a také se švýcarským FC Chiasso.