23. 7. 2024

Chelsea i Red Devils mají v hledáčku defenzivní hvězdu Barcelony! Uspějí?

Barcelona na přestupovém trhu neotálela a přivedla posily snaží jako Dani Alves a Ferran Torres. Zároveň však bude muset prodávat a ostatní velkokluby to vědí…

Jeden čas se mluvilo o podpisu norské superhvězdy Erlinga Haalanda z Borussie Dortmund, ale v klubu jsou dva hráči, kteří v současné době potřebují nové smlouvy.

Ronald Araujo a Gavi se stali klíčovými postavami tohoto barcelonského týmu, ale oběma končí smlouva v roce 2023 a na jejím prodloužení se s klubem zatím nedohodli.

Araujo se v posledních měsících výrazně zlepšil a jeho setrvání v klubu je považováno za zásadní. Dvaadvacetiletý střední obránce chce, aby jeho výkony byly oceněny v případné nové smlouvě, a Barcelona zatím jeho očekávání nesplnila.

Zájem v Premier League o Arauja

Manchester United i Chelsea hledají střední obránce a Araujo je hráčem, který je v jejich hledáčku.

Oba kluby jsou si vědomy jeho smluvní situace v katalánské metropoli a ujistily se, že Uruguayec ví o jejich zájmu, stejně jako o tom, jak daleko jsou ochotny zajít, aby si zajistily jeho služby.

Zajímavé je, že dalším klubem, který bedlivě sleduje Araujovu situaci na Camp Nou, je Real Madrid.

Vzhledem k současným finančním potížím Barcelony budou muset hráči nejprve přestoupit, než bude možné Araújovi nabídnout vylepšenou smlouvu.