4. 12. 2022

VIDEO: Slafkovský krvavě zranil soupeře! Bude mít jeho hit disciplinární dohru?

Slovenská jednička letošního draftu dostala za tvrdý zákrok trest do konce zápasu. Možná to ale není všechno.

„Matt Luff je skvělý člověk, milý, ochotný. Vidět zákrok Jurije Slafkovského, po kterém zůstal zkrvavený a otřesený, bylo hrozné. Doufejme, že bude v pořádku a disciplinární komise ho potrestá.“

Takto reagoval na Twitteru jeden z fanoušků Detroitu po zákroku slovenského talentu, který zranil hráče Red Wings a ukončil jeho účast v nočním zápase NHL.

Nováček v dresu Montrealu dostal trest 5+DKZ, vedení NHL v nejbližších hodinách rozhodne, zda za svůj zkrat dostane i další trest.

Jurij Slafkovskij je od svého prvního zápasu v NHL na očích. Během svého debutového zápasu proti Torontu zaujal dvěma nebo třemi útočnými zákroky či efektivním bráněním Austona Matthewse.

Při jeho premiérovém gólu v NHL neunikla milionům fanoušků po celém světě jeho spontánní oslava, když z jeho úst bylo možné kromě radosti vyčíst i slovo F.ck, které směřoval na obránce Arizony Joshe Browna.

Mezitím přidal další dva góly, ale v desátém zápase v lize přišla první výrazná skvrna.

V 55. minutě za stavu 2:2 ve středním pásmu nešetrně trefil zezadu na mantinelu Matta Luffa. Zůstal tam ležet otřesený a později šel do šatny zkrvavený a s bolestivou grimasou.

Hra pro oba skončila. Luff šel na ošetření, Slafkovský po vyšším trestu do sprch.

Nejdřív puk, pak Slafkovsky

Luff je v této sezóně velkým otloukánkem.

Na konci listopadu ho v zápase proti Minnesotě zasáhl puk do obličeje po nešťastném teči z vlastní hole. Výsledek? Šestnáct skřípnutí a několik poškozených zubů.

„Nesnáším krev. Když jsem to uviděl, řekl jsem si: „To snad ne.“ Hned jsem zamířil k lékařům,“ řekl po zápase s Wild.

Jeho chrup prošel drobnou úpravou, výměna zubu musela počkat. Po Slafkovského zákroku by to mohlo být nutné.

Útok robustního Slováka byl nebezpečný. Blízko mantinelu, zezadu. NHL se podobných zásahů snaží zbavit už léta.

Dlouhá absence

„Zatím neznáme přesný rozsah Mattova zranění, ale podle prvních odhadů bude mimo hru delší dobu. Byl to přesně ten typ zásahu, který už ve hře nechceme vidět. Následky jsou vážné,“ poznamenal trenér Red Wings Derek Lalonde.

„Byl to hloupý zásah. Slafkovský si hned uvědomil, co udělal, ale každopádně něco takového udělat nemůže. Vidět spoluhráče, jak se udeří hlavou o desku, je vždycky děsivé,“ řekl kapitán Detroitu Dylan Larkin.

V zámoří rádi srovnávají a porovnávají góly, zákroky a body s událostmi z minulosti.

Při pohledu na Slafkovského zákrok na Luffa se před očima mnoha diváků objevil jeden z nejošklivějších zákroků 90. let od Clauda Lemieuxe, který zákeřně zranil Krise Drapera.

Zásah v sérii play-off mezi Detroitem a Coloradem v roce 1996 odstartoval jednu z nejkrvavějších rivalit v historii NHL. Dokonce byl podle něj natočen film.

Nedá se očekávat, že by Slafkovského zákrok vzbudil tolik emocí, ale dá se očekávat, že příští zápas mezi soupeři z Original Six bude díky jeho přítomnosti o něco sledovanější.

Dostane trest?

Nyní je otázkou, zda Slafkovsky dostane další suspendaci. Trenér Montrealu Martin St. Louis je zatím ve svých prognózách zdrženlivý.

„Uvidíme, jak se rozhodne vedení NHL. Juraj je mladý, hodně se učí. Je to jedna z lekcí, které se naučil z velkého hokeje.“

Bývalý rozhodčí NHL Stéphane Auger, který nyní působí v zámoří jako televizní analytik, očekává, že Slafkovsky za svůj zákrok dostane jednozápasový distanc.

Novináři v Kanadě srovnávají faul slovenského útočníka s faulem jeho spoluhráče Joshe Andresona na Alexe Pietrangela z Vegas. Hráč Habs dostal trest na dvě utkání.

Instagram did not return a 200.