21. 5. 2024

Velký zvrat! Spurs Traorého nezískají, i za cenu nižšího platu míří do Katalánska!

Velký zvrat přinesl odchod Španěla Adamy Traorého z anglického Wolverhamptonu Wanderers. Jeho dalším působištěm totiž nebude konkurenční Tottenham Hotspur, ale po šesti a půl letech se vrátí do Katalánska.

Ještě před několika dny se v Anglii objevovaly zprávy, že robustní ofenzivní křídelník Adama Traoré je velmi blízko dohodě s londýnským Tottenhamem, a vše nasvědčovalo tomu, že Kohouti budou před druhou polovinou sezony výrazně posíleni.

Traoré změní nejen klubovou příslušnost, ale také svou zemi. Podle posledních zpráv je velmi blízko návratu do Katalánska, odkud před více než šesti lety zamířil na Britské ostrovy, kde přestoupil do Aston Villy. Na jaře se vrátí do dresu FC Barcelona.

I ZA CENU DRASTICKÉHO SNÍŽENÍ PLATU

Podle španělského portálu sport.es sedmadvacetiletý španělský reprezentant dokonce souhlasil s drastickým snížením platu, aby ho Blaugranas mohli angažovat.

V Barceloně by měl Traoré hostovat do konce aktuální sezony a v případě spokojenosti se celá transakce může změnit v řádný přestup. Adama může podepsat smlouvu až na čtyři roky.

Španělské periodikum také uvádí, že příchod Traorého do Barcelony nemá nic společného s osudem Francouze Ousmaneho Dembeleho, který je údajně na odchodu z klubu.

Adama Traoré je od srpna 2018 hráčem Wolverhamptonu, kam přišel z druholigového Middlesbrough. Za Wolves odehrál 154 zápasů, ve kterých vstřelil 11 gólů a u 18 asistoval.

Traoré je známý především díky své úderné muskulatuře, ale také díky výborné kontrole míče nebo soubojům jeden na jednoho.

Fanoušci Slovanu Bratislava si ho pamatují i z roku 2019, kdy se „Belasí“ utkali s Wanderers ve skupinové fázi Evropské ligy UEFA. Anglický tým vyhrál obě střetnutí nejtěsnějším rozdílem. Traoré hrál v obou zápasech.