26. 5. 2024

Velké opora Bayernu na odchodu! O Alabu se zajímají velkokluby

Rakouský fotbalista David Alaba je na odchodu z Bayernu Mnichov. Vedení německého klubu stáhlo nabídku na nový kontrakt poté, co ji 28letý hráč s agentem nepřijali do konce října.

Alaba, který může nastupovat v obraně i středu pole, působí v Bayernu již od mládežnických dob a s výjimkou hostování v Hoffenheim v něm odehrál celou profesionální kariéru.

„Dostali jsme odpověď, že naše nabídka je stále nedostatečná, tak jsme se ji rozhodli kompletně stáhnout. Znamená to, že na stole už není žádná nabídka. Alespoň se nám vyjasnili plány do budoucna, mrzí nás, že se naše cesty rozcházejí, ale u finančních rozhodnutích musíme myslet i na pandemii koronavirus, „řekl prezident Bayernu Herbert Hainer v televizním pořadu Blickpunkt Sport, citovala ho agentura AP.

Alabovi vyprší smlouva na konci sezóny. Za Mnichov odehrál přes 250 bundesligových utkání, získal devět německých titulů a dvakrát triumfoval v Lize mistrů.

O služby středního či levého obránce se bude jistě zajímat celá řada velkoklubů. Nejčastěji skloňovaný je pak Manchester City.