15. 5. 2024

Úžasný comeback! Nadal vyhrál rekordní grandslam v pětisetové bitvě!

Rafael Nadal vyhrál rekordní 21. grandslam! Ve finále Australian Open s Daniilem Medveděvem prohrával už 0:2 na sety, další dvě sady ale vyhrál shodně 6:4, třetí vyhrál 7:5 a po famózním obratu slaví triumf.

Díky tomuto vítězství se Rafael Nadal dostal v počtu vyhraných grandslamů před dva své největší rivali Novaka Djokoviče a Rogera Federera, kteří mají oba shodně dvacet.

Nadal se na začátku roku vrátil na kurty poté, co druhou polovinu minulé sezony zmeškal kvůli zranění chodidla. První set s turnajovou dvojkou Medveděvem, který byl po Djokovičově vyhoštění nejvýše postaveným hráčem v pavouku, jasně prohrál.

Ve druhé sadě nevyužil šance a ztratil ji v tie-breaku. Finále tak nabídlo podobný příběh jako boj o titul na loňském US Open. Medveděv mohl po Srbovi Novaku Djokovičovi překazit útok na rekord i Nadalovi, ani vedení 2:0 na sety mu ovšem nestačilo…

V pátém setu Nadal ještě za stavu 5:4 utkání nedopodával, ale pak Medveděvovi vzal servis znovu a druhou šanci už využil. Když volejem proměnil mečbol, bylo vidět na jeho tváři dojetí i nevěřícný úsměv.

Nadal ovládl Australian Open již v roce 2009 a pak zde čtyřikrát prohrál ve finále.