18. 7. 2024

Už i samotný Koeman zpochybnil setrvání Messiho v Barceloně

Stále více se zdá, že Messi z Barcelony v létě opravdu odejde. Jeho setrvání v Katalánsku zpochybnil nově i samotný trenér Ronald Koeman.

V posledním období přibývá indicií naznačujících, že Lionel Messi skutečně v létě opustí Barcelonu. Klub požádal o přestup už před sezónou, nebylo mu vyhověno a jelikož se nechtěl vláčet po soudech, rozhodl se zůstat.

V létě 2021 mu však na Nou Campu vyprší kontrakt a může odejít jako volný hráč. Messimu se dlouhodbě nelíbí, jakým směr, jakým se klub ubírá. Hodně to naštvalo, jak nové vedení v létě téměř vyštvalo jeho kamaráda Luisa Suáreze, který je nejlepším střelcem La Ligy a táhne Atlético Madrid za titulem.

Dále z klubu do novin unikly detaily jeho gigantické smlouvy. To jsou všechno věci, které se Messimu nelíbí a nahrávají myšlenkám o jeho odchodu. Jediné, co jej zatím drží v Barceloně je láska ke klubu a fanouškům a rodina.

O jeho letním odchodu se mluví čím dál častěji a nově zpochybnil Messiho setrvání v Barceloně i hlavní trenér Ronald Koeman. „Zda zůstane Messi v Barceloně? Nejsem si tím jistý, „cituje nizozemského trenéra server The Athletic.

„Samozřejmě, doufám, že ano, protože je stále skvělým hráčem stále nám vyhrává zápasy. Rád ho trénuji. Vidět jeho kvality na tréninku každý den je neuvěřitelné. Do Barcelony přišel jako dítě. Stále si neumím představit, že by si oblékal dres jiného klubu,“ dodává nynější lodivod FCB.

Spekulace o Messiho odchodu z Barcelony zesílily nedávno poté, co se objevily zprávy o tom, že jeho kamarád a bývalý spoluhráč z Barcelony Neymar brzy prodlouží s PSG smlouvu o další čtyři roky.

Neymar se vyjádřil, že by si rád v příští sezoně znovu zahrál s Messim. PSG a Manchester City patří k hlavním uchazečům o služby hvězdného Argentince.