21. 6. 2024

Usman: Colby mě uznává. Nepřizná to, ale vnitřně se mě bojí a respektuje!

Současný šampion welterové váhy Kamaru Usman si je jistý, že v prvním zápase dokázal Colbyho psychicky nalomit. Do jejich odvety prý bude vstupovat ze strachem a respektem. Co si o jeho chování myslí?

Utkají se už tento víkend a půjde o z největších bitev v rámci velterové váhy celé novodobé historie MMA. Kamaru Usman je v UFC neporažen a vévodí dokonce žebříčku P4P. V prosinci 2019 dokázal Covingtona porazit, když jej v 5.kole poslal údery k zemi.

Všude to vypadá, jako by Covington nebyl sám sebou. Všude křičí, nadává, slibuje nesmysly, ale tohle je prostě součástí jeho bojové image, takto on prodává zápasy,“ je si Kamaru dobře vědom.

Americký vyzyvatel o odvetu hodně stál, musel si však počkat. Zatímco šampion Usman od jejich prvního duelu 3x obhájil svůj pás, Covington se v kleci objevil jen jednou, když v září jasně přemohl dnes už bývalého UFC bojovníka Tyrona Woodleyho.

„Já prostě vím, že mě Colby respektuje. I navzdory tomu, co teď říká, jsem si vědom toho, že pokud s někým strávíte 25 minut v kleci, tak ho musíte respektovat. A zejména po tom, co jsem Colbymu udělal v našem prvním, to nejde, aby mě jen tak přehlížel,“ říká.

„I když to veřejně nepřizná, vnitřně se mě bojí. Ví, že když se mnou znova prohraje, utrpí tím jeho kariéra. Proto si jsem jistý, že respektuje mě i mé schopnosti,“ je přesvědčený welterový šampion s nigerijskými kořeny.