23. 4. 2024

UFC v Londýně se blíží! Na co se můžeme těšit?

Bitva těžkých vah, návrat slavného Islanďana a další zápas liverpoolské hvězdy – to i mnohem víc nám nabídne turnaj UFC Fight Night v Londýně už 19. března. V hlavním zápase se střetne britský prospekt Aspinall a ruský “Drago” Alexander Volkov. Dan Hooker sestupuje do pérové váhy, ve které ho přivítá domácí Arnold Allen. 

Hlavní souboj nám obstarají dva muži ze světové top desítky. V UFC neporažený, Tom Aspinall se střetne s doposud největší výzvou kariéry. Do Londýna si pro další skalp jede Alexander Volkov.

Bývalý šampion, kdysi špičkové organizace M-1 Global, vítěz pyramidy Bellatoru a přemožitel domácí hvězdy, Attily Vegha, se už v oktagonu setkal s takřka všemi velkými jmény těžké váhy.

Porazil legendárního Alistaira Overeema, ukončil bývalého krále Werduma a už několikrát byl blízko titulové šanci a právě výhra nad Aspinallem by ho mohla značně posunout. Ten je však odhodlaný získat vítězství na domácí půdě a jít vstříc k titulu. 

Paddy Pimblett je připraven znovu zazářit. Ve svém debutu fantasticky knockoutoval Vendraminiho a chystá se to přinejmenším zopakovat v zápase s mexickým bijcem, Rodrigem Vargasem.

Deset z Vasrgosový dvanácti výher skončilo limitem a stejně tak Paddy se může pyšnit rekordem plným hvězdných ukončení. Tohle je zkrátka zaručená bitva! 

Po takřka šesti letech se do pérové váhy vrací Dan Hooker, kterou opustil po prohře s Jasonem Knightem. Při jeho výšce (183 cm) je obdivuhodné, že kdy limit 65,8 kilogramu splnil. Na podzim minulého roku se rozhodl pro návrat.

V lehké váze se mu v poslední době příliš nedařilo. Střetl se s opravdovou špičkou divize – Chandler, Poirier nebo Makhachev. Teď ho, ale čeká vycházející hvězda, Arnold Allen.

Osmadvacetiletý Angličan, prohrál naposled v roce 2014 a od té doby nasbíral deset vítězství. Je precizní a takřka bezchybný v každém aspektu boje. Bude to tedy technika mladého Allena, nebo dravost a tvrdost zkušeného Hookera?  

Více jak dva roky jsme ho neviděli, ale teď hlásí comeback. Gunnar Nelson se vrací proti mistrovi jiu-jitsu Claudio Silvovi. Gunnar se v posledních letech potýkal s velice nepříjemnými zraněními, zejména žeber. Teď je prý ready opět zamíchat kartami velterové váhy.

Gunni se zdá být jedním z těch nejvšestrannějších bojovníků v MMA. Má černý pás v jiu-jitsu a hnědý v karate, tudíž s přehledem ničí své oponenty, jak v postoji tak na zemi. Brazilský “Hannibal” Silva však není snadný oříšek k rozlousknutí. Stejně, jako Nelson, má background v karate a jiu-jitsu.

Je však znám především pro své schopnosti na zemi. Na svém kontě má deset ukončení na submise a jeho islandský protivník dokonce třináct. Dočkáme tedy krásného grapplerského klání a nebo se dočkáme překvapivé přestřelky. 

Tento turnaj nám nabídne vskutku fantastickou podívanou, kterou není radno si nechat ujít!