UFC poprvé ve své historii míří do Paříže! Co od turnaje čekat?

Historicky poprvé se UFC představí také ve Francii. Po dlouhém politickém boji bylo MMA schváleno jako oficiální sport patřící pod Francouzskou asociaci boxu.

Nikdo tak nebrání ani největší světové bojové organizaci ukázat své umění také v zemi galského kohouta, přesněji řečeno v Accor Areně v Paříži.

V rámci UFC Fight Night se v hlavním zápase představí domácí Ciryl Gane proti Australanu Tai Tuivasovi spadající do těžké váhy.

Mladší ale zkušenější australský zápasník za svou kariéru absolvoval již 17 zápasů, z nichž tři prohrál. Oproti tomu Francouz si připisuje do svého zápasového skóre celkem o 6 soubojů a 2 porážky méně.

Ciryl Gane se v lednu představil v titulovém souboje o krále těžké váhy. Proti Francisovi Ngannou neuspěl a po porážce na body přišel o svou neporazitelnost.

Skvělou show pak nabízí také hlavní předzápas ve kterém se střetnou špičky střední váhy.

Bývalý šampion divize Australan Whittaker i nedávný vyzyvatel Ital Vettori mají společného kata. Oba už dvakrát vyřídil současný vládce střední váhy Israel Adesanya.

Kdo vzájemný souboj zvládne lépe, bude blíž třetí a zřejmě poslední šanci postavit se Adesanyovi a zabojovat o jeho pás.

Hlavní karta UFC FN (3.9. 2022)
ZápasVáha
Ciryl Gane (Fra.) – Tai Tuivasa (Aus.)těžká
Robert Whittaker (Aus.) – Marvin Vettori (It.)střední
Alessio Di Chirico (Ita) – Roman Kopylov (Rus)střední
John Makdessi (Kan.) – Nasrat Haqparast (Něm.)lehká
Williams Gomis (Fra) – Jarno Errens (Niz)pérová
Charles Jourdain (Kan) – Nathaniel Wood (Brit)pérová
Instagram did not return a 200.