25. 9. 2023

Otevře Tereza Bledá bránu do UFC?

Poslední hodiny do životního zápasu. Česká MMA zápasnice Tereza Bledá ve středu 7. září v brzkých ranních hodinách zabojuje o vysněný kontrakt v nejprestižnější bojové organizaci UFC.

Teprve dvacetiletá bojovnice se ukáže v populární show Dana White’s Contender Series, kde jejímu představení bude přihlížet i prezident Dana White.

Povede se Tereze stát se historicky šestým českým zástupcem v UFC?

Minulý týden šel na stejném místě a se stejným cílem do akce její týmový kolega pětadvacetiletý Matěj Peňáz. Ten však na smlouvu v UFC nedosáhl, neboť padl po 47 vteřinách boje.

Tereza Bledá se může stát historicky druhou Češkou v slavné UFC.

„Chci vyhrát a získat smlouvu, to je jediné, co mě zajímá,“ má jasno potetovaná bojovnice, která s trenérským týmem odletěla do Las Vegas již 21. srpna.

Také Bledá se tak musela popasovat s náročnými tamními podmínkami, neboť ve městě hazardu panují teploty přesahující 40° C. Časový posun je pro změnu -9 hodin.

Bledá navíc půjde do akce po dlouhých devíti měsících.

Poté, co koncem loňského roku získala coby první šampionka organizace Oktagon MMA titul, přišlo laso v podobě možnosti zabojovat o smlouvu v UFC. A taková možnost se neodmítá.

Česká bojovnice tak dlouhé měsíce dřela na nejdůležitější zápas kariéry, který pomalu a jistě klepe na dveře.

Před prázdnou diváckou kulisou, což je pro DWCS typické, změří síly s Brazilkou Nayarou Maiou, která rovněž drží neporazitelnost.

Rodačka z Bela Horizonte je přitom o dvanáct let starší, šance zabojovat o vysněný kontrakt se tak nemusí už opakovat.

Brazilka je považována za komplexní zápasnici. Daří se jí jak vyhrávat v postoji, tak také na zemi.

Právě boj na zemi je zřejmě největší doménou brazilské bojovnice, která několik let aktivně zápasila v judu. V profesionální MMA statistice má na kontě sedm výher, statistiku poté doplňuje i jedna remíza.

Obě bojovnice mají za sebou i poslední předzápasové formality.

Po oficiální vážení přišel na řadu staredown, vše se odehrálo bez problémů a zápasu tak nic nebrání. Bledá půjde do akce ve středu 7. září přibližně v 02:00 SEČ. Turnaj DWCS můžete sledovat zakoupením PPV UFC Fight Passu.