30. 11. 2023

Třísetové drama na úvod Turnaje mistrů: Thiem v repríze loňského finále zdolal Řeka Tsitsipase

Třetí nasazený rakouský tenista Dominic Thiem úspěšně vstoupil do turnaje mistrů v Londýně. V zápase skupiny s názvem Londýn 2020 zvítězil v repríze loňského finále nad obhájcem titulu Řekům Stefanos Tsitsipasom 7: 6 (5), 4: 6, 6: 3. Vzájemnou bilanci zkorigoval na 4: 6.

V prvním setu si Tsitsipas i Thiem drželi svá podání a rozhodnutí padlo až v tie-break. V něm vedl Řek 4: 1, ale Thiemo se podařilo otočit nepříznivý vývoj. Od stavu 3: 5 získal vítěz letošního US Open čtyři body za sebou.

Tsitsipas se po ztrátě úvodního dějství rychle mobilizoval. Za stavu 1: 1 sebral Thiemo servis a výhodu brejku přetavil v zisk druhého setu. V rozhodujícím dějství měl však navrch Thiem.

Klíčový byl druhý gem, ve kterém po skvělém obhodenie a přesném stopbalů prolomil podání Tsitsipasa. Rakušan si vybudoval náskok 3: 0 a zápas už dotáhl do vítězného konce.

„V předchozích letech jsem se přesvědčil o tom, že vyhrát první zápas na turnaji mistrů je velmi důležité. Jsem rád, že se mi to dnes podařilo. Bylo to velmi náročné. Kurt je rychlý a oba jsme skvěle podávali. Klíčový byl úvod třetího setu . ve druhém gamu jsem Stefanos sebral podání av bláznivém gamu za stavu 3: 1 jsem si dokázal podržet servis. Fyzicky se cítím lépe než loni. je však namáhavé být na turnajích v ‚bublině‘ a neustále pendlovat pouze mezi kurtem a hotelem. je to nová zkušenost, „ uvedl Thiem v prvním pozápasovém interview.

Skupina Londýn 2020:
Dominic Thiem (Rak.-3) – Stefanos Tsitsipas (Gr.-6) 7: 6 (5), 4: 6, 6: 3