23. 9. 2023

Trenérská výměna Chelsea výhru nepřinesla, i tak Potter mužstvo chválil !

Ani tentokrát roli favorita nepotvrdila. Londýnská Chelsea neprožívá vydařený vstup do letošní sezony Ligy mistrů, po prohře na půdě Dinama Záhřeb, která o trenérské křeslo připravila Thomase Tuchela, nedokázala doma se Salcburkem složit úspěšný reparát.

Krátce po zahájení druhého dějství sice vedla díky pěknému obstřelu Raheema Sterlinga, rakouský celek ale čtvrt hodiny před koncem srovnal zásluhou Noaha Okafora.

„Výsledná remíza je zklamáním, líbil se mi ale způsob, jakým jsme k zápasu přistoupili,“ hledal pozitiva i přes zisk pouhého jednoho bodu novopečený kouč Blues Graham Potter.

Tomu se zamlouval hlavně výkon krajních hráčů, konkrétně střelce jediné branky Sterlinga a také Reeceho Jamese, který operoval na pravé straně.

„Oba byli nebezpeční a dobře řešili situace jeden na jednoho, ačkoliv soupeř poctivě bránil. Ocenit musím také výkon brankáře Salcburku, který předvedl několik velmi dobrých zákroků,“ dodal dále anglický kouč.

„Domácí utkání jsme samozřejmě chtěli zvládnout výsledkově, což se nepodařilo, i tak si ale odnášíme mnoho dobrého. Hráči odvedli zodpovědný výkon a nechali na hřišti všechno, bohužel nám prostě něco málo chybělo k tomu, abychom vstřelili vítěznou branku. V tabulce nejsme rozhodně tam, kde bychom si přáli, věřím ale v kvalitu týmu a těším se na další duely,“ uzavřel hodnocení svojí premiéry trenér londýnského mančaftu, který je zatím ve skupině E na poslední příčce.