16. 4. 2024

Haaland nádhernou trefou dokonal obrat Citizens, Real vydřel výhru v závěru!

Zdroj: Depositphotos

Fotbalisté Manchesertu City po parádním obratu v závěru zvítězili ve druhém kole Ligy mistrů nad Dortmundem 2:1.

Hráči City se v úvodním poločase nedostávali přes pevnou obranu Borussie. Ta navíc začala výborně druhý poločas a v 56. minutě otevřel skóre Bellingham hlavou.

Domácí ale v závěrečné desetiminutovce šlágr skupiny G otočili. Nejprve se z dálky trefil obránce Stones a čtyři minuty po něm dokonal obrat Haaland akrobatickým kopem po Cancelově centru.

Real měl doma s Lipskem dlouho problémy a soupeři nabídnul i několik slušných šancí.

Brankář Courtois ale neinkasoval a v 80. minutě poslal „Bílý balet“ do vedení Valverde, v nastavení ještě přidal pojistku náhradník Asensio.

Madridský tým vyhrál i osmé soutěžní utkání v sezoně a vede skupinu F.

Chelsea opět ztrácela

Chelsea při debutu trenéra Pottera v Londýně překvapivě jen remizovala 1:1 se Salcburkem a ve skupině E je s jedním bodem poslední.

Utkání na Stamford Bridge gólově otevřel ve 48. minutě Sterling, hostům zajistil remízu Okafor.

Rossoneri zapsali první výhru

Fotbalisté AC Milán ve druhém kole hlavní fáze Ligy mistrů doma porazili Dinamo Záhřeb 3:1 a ve skupině E poprvé zvítězili.

Chorvatské mužstvo nenavázalo na úvodní senzační triumf 1:0 nad Chelsea.

Dinamo minulý týden zaskočilo Chelsea a dlouho drželo krok i s milánským favoritem.

Domácí na San Siru ukončili bezbrankový stav až těsně před pauzou díky Giroudově proměněné penaltě.

AC vstoupil výborně i do druhého poločasu a ve 47. minutě zvýšil Saelemaekers. Hosty rychle vrátil do hry kontaktní brankou Oršič, ale v 77. minutě „Rossoneri“ uklidnil střídající Pobega.

Šachtar Doněck ve skupině F remizoval se Celticem 1:1.

Glasgowský tým ve Varšavě, kde Šachtar hraje domácí pohárové zápasy kvůli ruské invazi na Ukrajinu, poslal do vedení v 10. minutě vlastním gólem Bondarenko.

Doněcké mužstvo vyrovnalo ještě do přestávky zásluhou Mudryka.

Rekordní Messi a Juventus opět bez bodu

Paris St. Germain v Haifě zdolal Maccabi po obratu 3:1 a ve skupině H i podruhé zvítězil. Maccabi poslal do vedení ve 24. minutě Chery, ještě do pauzy odpověděl Messi.

Hvězdný argentinský útočník překonal v LM hned dva rekordy. Jako první skóroval v 18 sezonách po sobě a také vstřelil gól 39 různým soupeřům.

Messi v 69. minutě připravil branku pro Mbappého, jenž mu asistoval u první trefy. Krátce před koncem se prosadil i třetí útočník z elitního pařížského tria Neymar.

Juventus Turín naopak v „háčku“ i podruhé prohrál, tentokrát doma 1:2 s Benficou Lisabon, která má stejně jako PSG šest bodů. Na Milikův gól ze čtvrté minutě odpověděl v závěru první půle Joao Mário z penalty a v 55. minutě dokonal otočku hostů Neres.

Neapol v Glasgowě vyhrála nad Rangers 3:0. Lídr italské ligy ve skupině A navázal na úvodní drtivou výhru 4:1 nad Liverpoolem. Rangers v 55. minutě oslabil vyloučený Sands, přesilovku využili Politano z penalty a střídající Raspadori s Ndombelem.

2. kolo skupin fotbalové Ligy mistrů:
Skupina A:
Glasgow Rangers – Neapol 0:3 (0:0)
Branky: 68. Politano z pen., 85. Raspadori, 90.+1 Ndombélé. Rozhodčí: Mateu (Šp.). ČK: 55. Sands (Rangers).
Skupina E:
AC Milán – Dinamo Záhřeb 3:1 (1:0)
Branky: 45. Giroud z pen., 47. Saelemaekers, 77. Pobega – 56. Oršič. Rozhodčí: Gil (Šp.).
Chelsea – Salcburk 1:1 (0:0)
Branky: 48. Sterling – 75. Okafor. Rozhodčí: Kružliak (Slovin).
Skupina F:
Šachtar Doněck – Celtic Glasgow 1:1 (1:1)
Branky: 29. Mudryk – 10. vlastní Bondarenko. Rozhodčí: Nyberg (Švéd.).
Real Madrid – Lipsko 2:0 (0:0)
Branky: 80. Valverde, 90.+1 Asensio. Rozhodčí: Mariani (It.).
Skupina G:
Manchester City – Borussia Dortmund 2:1 (0:0)
Branky: 80. Stones, 84. Haaland – 56. Bellingham. Rozhodčí: Orsato (It.).
FC Kodaň – FC Sevilla 0:0
Skupina H:
Maccabi Haifa – Paris St. Germain 1:3 (1:1)
Branky: 24. Chery – 37. Messi, 69. Mbappé, 88. Neymar. Rozhodčí: Siebert (Něm.).
Juventus Turín – Benfica Lisabon 1:2 (1:1)
Branky: 4 Milik – 43 Joao Mario 53 D.Neres