21. 2. 2024

TOP 7 otázek před novou sezónou NBA: Durant a titul? Návrat Warriors?

V noci z 22. prosince na 23. prosince se basketbaloví fanoušci dočkají předčasných Vánoc. Začíná totiž nový ročník nejlepší ligy na světě – NBA. Podívali jsme se na několik otázek, které si příznivci tohoto sportu před začátkem ročníku kladou.

Které jsou ty nejčastější?

#7 Sezona plná překvapení?

Kam dotáhne Damian Lillard Portland Trail Blazers tentokrát? Dostanou Paul a Booker Phoenix Suns do play-off? Kam bude sahat síla odepisovatelné Atlanty Hawks? Jak se bude dařit Lukovi Dončičovi v Dallasu, kde bude na jeho bedrech opět o něco více odpovědnosti?

Takové a mnohé další otázky přicházejí na um, přičemž velmi mnoho týmů vypadá před začátkem sezóny zajímavě. Myslíme si, že tentokrát bude v NBA moment překvapení o něco větší než po minulé roky. Situace ve světě je, jaká je a samotné přípravy týmů byly specifické. Těžit z toho mohou fanoušci, kteří by měli vidět hodně zajímavé sportovní akce.

#6 Zůstane Giannis v Milwaukee?

Ve velkém se spekulovalo, že Giannis Antenkounmpo před sezónou opustí Milwaukee Bucks a zamíří do klubu, kde bude mít reálnou šanci triumfovat.

Bucks na to aktuální zřejmě nemají, ale Giannis prozatím zůstává. Sám řekl, že z týmu neodejde, čímž na sebe upletl bič. Bude však zajímavé sledovat, zda v Milwaukee zůstane během celého ročníku, v průběhu sezóny by to totiž mohlo změnit.

#5 Jaký je limit Miami?

Miami Heat v minulém ročníku senzačně dokráčeli do samotného finále ligy, kde nakonec nestačilo na Los Angeles Lakers, ale vyhrálo svou konferenci a zanechalo výborný dojem. Heat chtějí hrát v příští sezoně o nejvyšší příčky a mají na to i herní kvalitu.

Jimmy Butler, Bam Adebayo, Goran Dragica, Tyler Herro a další. Miami bude patřit mezi nejlepší týmy NBA a kdo s nimi nepočítá, dělá chybu. Důležité bude, aby opory zůstaly fit. To ale platí prakticky v každém týmu.

#4 Nebezpečný Brooklyn?

Velmi dobře před novým ročníkem vypadá Brooklyn Nets, protože k dispozici jsou Kevin Durant i Kyrie Irving, přičemž oba hlásí útok na titul. Nets navíc bojovali i o Jamese Harden z Houstonu, čímž vyslali další signál, že v New Yorku to myslí v ročníku 2020/2021 vážně. A všichni velmi dobře víme, že pokud je Durant zdravý a hraje ve formě, tým, ve kterém se nachází je seriózní title contender.

#3 Návrat Warriors

Na Golden State Warriors se to v minulé sezóně celé sesypalo. Warriors přišli před ročníkem o Kevina Duranta, přičemž postupně se zranili Klay Thompson i Stephen Curry. Tým, co do té doby posledních pět let strávil jako finalista se ocitl mimo play-off mezi posledními z posledních.

GSW se dušovali, že letos budou zpátky, ale přišla další rána, Thompson se opět zranil na celý ročník. Curry je však fit, přišla draftová dvojka Wiseman, zajímavě se jeví Oubram Jr. a v létě sobě pořádně zapracoval Wiggins. Play-off by Warriors ujít tentokrát nemělo a co se stane ve vyřazovací fázi, to je neví nikdo. Ale když máte v týmu Curryho, třeba s vámi počítat.

#2 A co šampióni?

Úřadující šampioni Los Angeles Lakers si brousí zuby na obhajobu. Budou patřit mezi favority na zisk trofeje, LeBron James je stále pořádně hladový po úspěchu, přičemž důležité je, že v týmu zůstal Anthony Davis, který podepsal víceletý kontrakt.

Jinak Lakers zaznamenali několik trejdů, ať už směrem do klubu nebo z klubu. Odjetí Green zda Howard byly kvalitně nahrazeni a je na místě si myslet, že LA Lakers budou možná ještě o kousek silnější než před rokem. Zda ale titul obhájí, to je momentálně ve hvězdách.

#1 Zamíchá kartami koronavirus?

Jak ovlivní pandemie koronavirus sezónu NBA? Sezóna je chorobou ovlivněna již před samotným začátkem, protože kdyby bylo všechno takříkajíc jako má, nový ročník by startoval dříve.

Nikdo přesně neví, co nastane, ale nebude to jednoduché, jednak dohlédnout na to, aby byly samotní hráči a realizační týmy fit, jednak na to, aby mohly být postupně napouštění fanoušci do arén. Finance jsou, odhodlání je, takže i když to bude výzva, je na místě si myslet, že NBA specifický ročník zvládne. My budeme jako příznivci sportu držet palce.

Zdroj: Šport7,sk