9. 12. 2022

Jedničkou draftu NBA se stal Edwards, ve druhém kole přišel na řadu i velký český talent

Jedničkou draftu zámořské basketbalové NBA se pro rok 2020 stal Anthony Edwards. Křídelníka z Univerzity Georgia si vybral klub Minnesota Timberwolves.

Z druhé pozice si Golden State Warriors zvolili pivota Jamese Wisemana, trojkou se stal rozehrávač lamelou Ball, který putuje do Charlotte Hornets. „Cítím, že do týmu zapadnu perfektně. S D’Angelem Russellem se budeme doplňovat při hře s míčem. Karl-Anthony Towns je nejlepší trojkár mezi Pivotal v lize, takže diváci uvidí mnoho akcí pick and pop a pick and roll,“ řekl Edwards během draftu, který se pro pandemii koronavirus konal virtuální formou.

Nejlépe draftovaným hráčem, který nepochází z USA, se stal francouzský rozehrávač Killian Hayes. Vybral si ho Detroit Pistons ze sedmé příčky. Po Izraelci Denim Avdijovi sáhl Washington z deváté pozice.

V obou kolech si týmy vybrali 14 mezinárodních hráčů, z toho osm Evropanů. V 2. kole si z 37. pozice vybrali Washington Wizards Čecha Víta Krejčího, následně ho vyměnili do Oklahomy City Thunder.

Střední rozehrávač španělské Zaragozy je pátým Čechem, který se může představit v nejprestižnější basketbalové soutěži. V lize aktuálně působí i Tomáš Satoranský, který obléká dres Chicaga.

Draft basketbalové NBA 2020:

  1. Anthony Edwards (Georgia) křídlo – Minnesota Timberwolves,
  2. James Wiseman (Memphis) pivot – Golden State Warriors,
  3. Lamelou Ball (Illawarra Hawks / Austr.) – Charlotte Hornets,
  4. Patrick Williams (Florida) křídlo – Chicago Bulls,
  5. Isaac Okoř (Auburn) křídlo – Cleveland Cavaliers,
  6. Onyeka Okongwu (Jižní Kalifornie) pivot – Atlanta Hawks
Instagram did not return a 200.