22. 6. 2024

TOP 7 nejpamátnějších zápasů Conora McGregora

Conora McGregora a jeho bohatou kariéru netřeba představovat! Fórum Sport přináší žebříček sedmi nejpamátnějších zápasů irské superhvězdy.

7.místo: McGregor vs. Brimage

McGregor zažil vstup do UFC jako z pohádky. Přes svého soupeře „prošel“ absolutně dominantním výkonem a už po něco více než minutě bylo po zápase. Conor ukázal, proč se o něm ve světě MMA začalo ve velkém mluvit a za své představení si zasloužil i 60-tisícové bonus. Jednoznačně šlo o výkon večera, který irskému bojovníkem otevřel dveře do dalšího levelu.

6.místo: Alvarez vs. McGregor

Tento souboj byl vrcholem prvního akce UFC, které se uskutečnilo v New Yorku a nutno dát, že Dana White pro tamní propagaci nemohl sestavit lepší zápas. Conor svým vítězstvím, které přišlo po tvrdých úderech v druhém kole, získal titul šampiona lehké váhy a stal se historicky prvním mužem v UFC vlastnícím dva opasky různých váhových kategorií najednou.

S 1,3 miliony nákupů pay-per-view se duel Alvareze s McGregorem nachází na dělené 4. příčce seznamu nejsledovanějších zápasů, za které si museli diváci zaplatit. Zároveň byl tento večer eventem, který se pro UFC stal nejvýdělečnější z pohledu vstupního (17,7 milionů USD).

5.místo: McGregor vs. Diaz

Historie si bude pamatovat, že tím mužem, který dokázal porazit Conora McGregora poprvé na půdě UFC byl Nate Diaz. Kalifornský tvrďák vzal zápas za Rafaela dos Anjos, který se zranil, a převedl famózní výkon. Už ve druhém kole dokázal irského bojovníka porazit na Submise a postaral se o překvapení okořeněné pořádným ziskem a zvýšením celkového zájmu o MMA.

McGregor to navíc nenechal jen tak a ihned se dožadoval odvety, která i nakonec přišla. V té době souboj McGregora s Diazem (byl to první Conor souboj ve welterová divizi) zboural několik rekordy a s více než 1,3 miliony nákupů pay-per-view je v tomto ohledu třetím nejvýdělečnější zápasem historie UFC.

https://forumsport.cz/bijec-conor-mcgregor-10-zajimavosti-ktere-jste-nevedeli/

4.místo: Mendes vs. McGregor

Původně se měl o titul šampiona pérové váhy setkat McGregor s Josém Aldem, ale ten musel na poslední chvíli odstoupit pro zranění. Na zápas tak kývl Chad Mendes, kterému se dávaly jisté šance, že by mohl být tím, kdo by Conora po letech porazil.

Mendes je totiž kvalitním wrestlerem a takovému typu bojovníka McGregor dosud nečelil. Irska hvězda však zažehnala všechny pochybnosti navzdory nepříjemným Takedown dokázala později rozdat pár pořádně tvrdých úderů, které nakonec vyústily do triumfu a zisku opasku pro dočasného šampiona.

3.místo: Aldo vs. McGregor

Tento duel se měl odehrát už dříve, ale nakonec byl odložen těsně před jeho uskutečněním. Příčinou bylo Aldovi zranění. O duelu tehdejšího šampiona a dočasného šampiona pérové divize se hovoří jako o největším souboji této váhové kategorie v historii. McGregor se zase jednou dokázal dostat svému soupeři do hlavy a pravidelně Alda zásoboval množstvím poznámek a urážek.

Na brazilském bojovníkovi bylo vidět, že není zrovna v nejlepší pohodě, což se ukázalo iv oktagone. Conor svého oponenta „vypnul“ už po 13 sekundách a přetrhl Aldovi téměř 10 let trvající sérii výher. Dovolíme si tvrdit, že právě higlighty z toho večera Conor zaručily, že se o něm dozvěděli i lidé, které MMA, zda sport obecně příliš nezajímá.

2.místo: Khabib vs. McGregor

Pro McGregora se tento zápas neskončil nejlepší, ale to už všichni víme. Nelze popírat, že právě onen souboj byl tím nejočekávanějším v historii UFC. Vzájemnému střetnutí dvou kohoutů předcházela pořádná dávka kontroverzí, která navíc pokračovala i po zápase. Již před duelem se povídalo, že Conor nedokáže najít klíč na Khabibom bojový styl.

Jak se později ukázalo, tato teorie se stala pravdivou a McGregor odklepnete v 4. kole. Třeba ale uznat, že Nurmagomedovi do té chvíle nedokázal nikdo vzdorovat tak, jak irský bojovník, který dokonce Dagestánci uštědřil první prohrané kolo. Akci UFC 229 je s 2,4 miliony nákupy pay-per-view suverénně nejvýdělečnější eventem historie této světové organizace.

1.místo: Diaz vs. McGregor 2

Pokud bychom měli vybrat jeden z nejlepších duelů historie MMA, byl by mezi i tento zápas. Odveta, která se zapsala do dějin. Krvavá bitva plná tvrdých, ale férových úderů. Oba aktéři předvedli obrovskou show, ale úspěšnějším se stal Conor, ale o jeho vítězství rozhodli až rozhodčí.

V té době šlo o nejvýdělečnější UFC pay-per-view akci všech dob. Za shlédnutí Diaz vs. McGregor 2 si zaplatilo 1,6 milionu diváků a i po letech jde o druhý Nejvíce kupovaná event historie nejprestižnější organizace smíšených bojových umění na světě. McGregor si svým triumfem upravil bilanci na 20-3, přičemž v UFC měl po zápase skóre 8-1.