23. 4. 2024

TOP 7 brankářů, které se vyplatí sledovat na olympijském turnaji

Olympijský hokejový turnaj začíná přesně za týden soubojem mezi Ruskem a Švýcarskem. Před úvodním buly nejsledovanější olympijské akce se podíváme na hokejisty, které se vyplatí sledovat i přes absenci hráčů NHL. Začneme brankáři.

#7 Ivan Fedotov

Vybrat brankáře číslo jedna v týmu Ruska je opravdu těžké. Trojice brankářů Fedotov, Samonov a Bilyalov slibuje kvalitu. V našem žebříčku jsme se zaměřili na 25letého brankáře CSKA Moskva Ivana Fedotova. Důvod je prostý, jeho postava připomíná Vasilije Košečkina, který před čtyřmi lety dovedl Zbornou na trůn.

Pokud Rusové zvolí podobnou taktiku jako v Pchjongčchangu, Fedotov bude lídrem jejich týmu. Zajímavé je, že tento brankář nemá téměř žádné zkušenosti s mezinárodním hokejem. Proto stojí za to sledovat jeho vystoupení pod olympijskými kruhy.

#6 Kristers Gudlevskis

Kristers Gudlevskis je zajímavým jménem na lotyšské soupisce. 29letý brankář začal letošní sezonu ve slovenské Tipos extralize v dresu Slovanu Bratislava. 1. ledna však zkušený Lotyš podepsal smlouvu s Brynäs, účastníkem švédské nejvyšší ligy.

Tento krok mu pravděpodobně pomohl k nominaci na olympijský turnaj. V roce 2014 už odehrál dva zápasy pod pěti kruhy. Očekává se, že tuto příležitost dostane i v Pekingu.

#5 Šimon Hrubec

Šimon Hrubec by měl být lídrem české reprezentace. Třicetiletý brankář momentálně působí v Avangardu Omsk, se kterým v sezoně 2020/2021 získal Gagarinův pohár. Z české nejvyšší soutěže se vypracoval až do národního týmu.

V posledních letech se mu však na mezinárodních turnajích příliš nedaří. Nabízí se proto otázka, zda se mu za pár dní v Pekingu podaří zlomit prokletí z mezinárodního ledu.

#4 Drew Commesso

Každý hokejový fanoušek si pamatuje jméno amerického brankáře z nedávno skončeného mistrovství světa juniorů. Commesso má před sebou obrovskou příležitost, protože ho čeká debut v seniorské reprezentaci USA.

Commesso byl draftován Chicagem v draftu 2020 jako 46. hráč v celkovém pořadí. Pokud by dostal příležitost střežit svatyni zámořského týmu, mohl by si otevřít dveře do nejlepší hokejové ligy světa.