17. 6. 2024

TOP 5 nejlepších střelců v NHL 2019/20

Jaromír Jágr už není nejlepší český střelec v NHL. Tedy podle počtu gólů na zápas. Legendu, která se zastavila na čísle 0,442 přeskočil David Pastrňák se statistikou 0,451 branky na utkání. Letos vede tabulku střelců celé soutěže, ovšem koho má v zádech? Podívejte se na profily pěti nejlepších dosavadních střelců soutěže.

1⃣ 🇨🇿 David Pastrňák (Boston): Jeho produktivita je neuvěřitelná. 24 zápasů, 23 gólů. Stále má tak sezonu rozjetou na 80 branek. „Meta je ale stále 50,“ říká hráč skromně. Z ničeho si nedělá těžkou hlavu. Prostě hraje, baví se. A střílí.

2⃣ 🇨🇦 Connor McDavid (Edmonton): Fenomén. Totální úkaz. McDavid už sbírá pátou stovku kanadských bodů v NHL, pořád mu je ale teprve 22 let. Přitom není typickým střelcem, ale spíš režisérem hry.

3⃣ 🇨🇦 Brad Marchand (Boston): Já na Pastu, Pasta na mě. Marchand je Pastrňákovým dvorním nahravačem. Zkušený kanadský útočník zraje jako víno Kousavé a pro soupeře mimořádně nepříjemné. Svou hrou se dovede dostat soupeři pod kůži.

4⃣ 🇺🇸 Auston Matthews (Toronto): V nadupané sestavě Toronta si uzmul pořádný prostor na ledě. Vede elitní formaci a tým na jeho branky hodně spoléhá. V minulých letech býval často zraněný, teď je fit a chce hokejovému světu ukázat, co dovede.

5⃣ 🇩🇪 Leon Draisaitl (Edmonton): Německý obr je nejvytěžovanějším útočníkem celé NHL. Tenhle chlapák se už minule dostal přes 50 gólů a teď jen ukazuje svojí klasu. Často se prosazuje při hře 5 na 5.