TOP 5 nejlepších přestupů posledních týdnů

S velkými přestupy se koncem léta roztrhl pytel a denně se zkompletuje několik zajímavých změn dresů. Magazín Fórum Sport představuje pět nejzajímavějších přestupů, které se udály za poslední týdny.

5.místo: Allan

Brazilský defenzivní záložník jako fotbalový cestovatel působil v Brazílii, Uruguayi, Španělsku a naposledy osm let v Itálii. Posledních pět sezón strávil v Neapoli, kde odehrál více než 200 zápasů a byl stabilní oporou jedenáctky Partenopei.

V létě 2020 se rozhodl pro další kariérní výzvu a ve věku 29 let odešel za 25 milionů eur do Evertonu, kde si ho vyhlédl trenér Ancelotti.

4.místo: Gabriel Magalhães

Jako sezónní objev Lille prožil Gabriel povedený ročník, během kterého se začala spojovat s letním přestupem do Premier League. Psalo se i o Chelsea či Tottenhamu, ale od začátku spekulací vedl v šanci a jeho zisk londýnský Arsenal. Dvaadvacetiletý stoper s brazilským pasem stál “The Gunners” 26 milionů eur a jeho smlouva má platnost do léta 2025.

3.místo: Ivan Rakitič

Návrat chorvatského záložníka do Sevilly označili světová média jako návrat domů. Rakitič začínal svou španělskou kariéru právě v Andalusii, kam poprvé přišel v lednu 2011.

Od léta 2014 byl hráčem Barcelony, se kterou vyhrál množství trofejí včetně Ligy mistrů a výrazně se zapsal do historie katalánského celku. Ve věku 32 let se tak vícemistr světa vrátil do Sevilly, která za něj zaplatila 1,5 milionu eur a nabídla mu čtyřletý kontrakt.

2.místo: Donny van de Beek

Jedna z nejdiskutovanějších přestupových ság tohoto léta je konečně uzavřena. Holandský klenot už přerostl sílu a úroveň Ajaxu Amsterdam, se kterým za poslední roky dosáhl velké úspěchu. Donnyho zlákal Manchester United, který za Třiadvacetiletou hvězdu holandského fotbalu zaplatil 39 milionů eur.

1.místo: Kai Havertz

Pokud byla sága van de Beek jednou z nejdiskutovanějších, tak situace kolem Kaia Havertza byla jistě tou nejvíce diskutovanou.

Německý supertalent se jako hráč Leverkusenu rozhodoval mezi Bayernem a Chelsea, přičemž nakonec zvítězilo londýnské volání Franka Lamparda. Havertzův přestup stál 80 milionů eur, ovšem díky doplňkovým bonusům se může tato částka časem vyšplhat na 100 milionů eur.

Instagram did not return a 200.