TOP 5 klubů, které měly nejlepší zimní přestupové okno!

Kluby byly vždy opatrné při investování do nových hráčů během lednového přestupového období. Nechtějí narušit rytmus svých týmů v polovině sezony a kluby se v tomto období obvykle také nechtějí loučit se svými hráči.

V polovině sezóny však týmy už mají dobrou představu o tom, které pozice potřebují posílit. Zimní přestupové okno tak může být pro týmy také skvělou příležitostí ke kalkulovanému riziku.

Mezi nejnovější příklady špičkových lednových podpisů patří Virgil van Dijk a Bruno Fernandes. Oba hráči se po příchodu do svých současných klubů, Liverpoolu a Manchesteru United, mimořádně osvědčili.

Právě skončilo další rušné lednové přestupové okno. Pojďme se bez dalších okolků podívat na pět klubů, které mají za sebou nejlepší lednové přestupové okno.

#5 Liverpool

V průběhu posledního desetiletí se Liverpool stal mistrem v uzavírání výhodných obchodů s talenty světové úrovně. Merseysiders si byli dobře vědomi finančních problémů Porta, když loni v létě prodalo Marko Grujiče portugalské straně za přibližně 10,5 milionu eur.

Zaregistrovali zájem o pětadvacetiletého útočníka Luise Diaze, který v tomto období ve všech soutěžích vstřelil ve 28 vystoupeních 16 gólů a na šest přihrál. Jednalo se o obchod, který měl Liverpool stát více než 75 milionů eur.

Porto je známé tím, že z relativně neznámých hráčů dělá talenty světové úrovně a prodává je s obrovským ziskem. Diaz měl výstupní klauzuli ve výši 80 milionů eur, ale Porto bylo ochotno se spokojit s téměř polovinou této částky.

Liverpool podepsal kolumbijského reprezentanta za 45 milionů eur a ještě více posílil svou už tak hrozivou první linii. Za tento jednoduchý a efektivní obchod si Merseysiders zaslouží místo na tomto seznamu.