27. 5. 2023

Analýza Celtic vs Rangers: Přinesou nové posily Jezdcům tři body?

Od derby Old Firm, které bude zároveň přímým soubojem o skotský titul, očekáváme opět nervy drásající fotbal mezi věčnými rivaly.

Oba týmy se také dostaly do jarní fáze Evropského poháru a táhnou sérii 13 zápasů bez porážky. Domácí mají o něco lepší formu, ale budou soupeřit se slušně posíleným týmem. Rozhodně je co sledovat.

Cílem je návrat na skotský trůn

Celtic byl po devíti titulech v minulé sezóně sesazen z prvního místa svými největším rivalem. To ho poznamenalo natolik, že má za sebou nejhorší začátek sezony za posledních 23 let.

Hráči si však postupně osvojili metody nového trenéra Postecogloua, poslední ligovou prohru utrpěli v září a nyní na „Jezdce“ ztrácejí pouhé dva body.

O víkendu proti Dundee United i přes oslabení vyhráli čtvrtý ligový zápas v řadě. Mohou se pochlubit nejpevnější obranou v zemi se silným útokem, takže jejich jedinými problémy jsou zranění Turnbull a zřejmě Furuhaši, zastupující Rogic a Maeda, a Bitton, který si odpykává trest.

Rangers výrazně posilovali

Po deseti letech a sestupu do čtvrté ligy se Rangers vrátili na skotský piedestal a chtějí tam zůstat. Titul získali s velkolepým náskokem 25 bodů a jako obhájci titulu zůstávají na vrcholu. Mají jednu prohru, ale pouze dvoubodový náskok s nejlepším útokem v soutěži.

Během přestupového období se postarali o velkou show. Patterson se upsal Evertonu, ale kromě Sandse z New York City oznámili velkolepý příchod Dialla z Manchesteru United a Ramseyho z Juventusu. Je možné, že ani jeden z nich o derby nepřijde. Morelos bude chybět národnímu týmu a Hagi a Halender jsou zranění.

NA CO DOPORUČUJEME SÁZET

Celtic – Rangers X

Oba skórují

Rangers chtějí s nárůstem kvality zapomenout na nešťastný gól z 97. minuty o víkendu a ztrátu vítězství od Ross County a naopak chtějí navázat na skvělou formu šesti výher z posledních sedmi oldfirmských derby.

Celtic je v lepší formě, hraje doma, ale úřadující šampioni se nesmírně posílili. Vypadá to na dělbu bodů s gólem na každé straně v silné ofenzivě.

Zdroj: Šport.sk