17. 4. 2024

TOP 5 fotbalových klubů které prodávají nejvíce dresů!

Fandit svému oblíbenému týmu z tribuny je na seznamu každého fotbalového fanouška. Bohužel kvůli geografickým omezením se většina příznivců na rozhodující střetnutí svého klubu na posvátné hřiště nedostane.

Proto dělají další nejlepší věc. Koupí si své oblíbené dresy, provádějí vlastní rituály během zápasu a podporují svůj klub z pohodlí obývacího pokoje.

Fotbalové kluby, které získávají velkou část svých příjmů prodejem dresů, se snaží dodat co nejvíce kusů a snaží se tak získat větší popularitu a bohatství.

Jak se dalo očekávat, nejvíce dresů prodávají evropské kluby, zejména ty, které hrají v některé z pěti nejlepších lig. Nejenže se jejich domácí zápasy vysílají po celém světě, ale také turnaje jako Liga mistrů jim citelně zvyšují popularitu.

Dnes se krátce podíváme na pět fotbalových klubů, které v roce 2021 prodaly nejvíce dresů.

#5 Juventus (Adidas): 1,42 milionu prodaných dresů

V loňském roce byli giganti Serie A Juventus pátým nejoblíbenějším klubem v Evropě, pokud jde o prodej dresů. Turínský klub dodal v roce 2021 1,42 milionu dresů, což z něj dělá nejoblíbenější klub v Itálii.

Bianconeri měli až do srpna k dispozici „nejprodávanějšího hráče“ Cristiana Ronalda a my věříme, že toho využili.

Nejpopulárnějšímu italskému klubu se bohužel v minulé sezoně nepodařilo obhájit titul v Serii A, když prohrál s rozjetým Interem Milán.

I v této sezoně se snaží najít svou půdu pod nohama a v ligové tabulce se momentálně nachází na pátém místě.