22. 6. 2024

TOP 3 hráči, kterých se Detroit zbaví! Kdo se bude v Michiganu balit?

Detroit Red Wings po dlouhé době zažívají zlepšení a bojují o play-off. V současné době jsou Red Wings na devátém nepostupovém místě a jejich soupeř v boji o play-off, Boston, má zápasy k dobru. Proto se postup týmu z Michiganu zdá být nereálný.

Oproti minulé sezóně mohou být fanoušci Red Wings rádi, že se v prvním týmu plně prosadili mladíci Moritz Seider a Lucas Raymond. Jsou však i hráči, jejichž čas v Detroitu skončil. Toto jsou tři jména, která bude chtít Steve Yzerman vyměnit.

Nick Leddy přišel do Detroitu letos v létě. Očekávalo se, že se stane mentorem pro mladé obránce. Výkony 30letého zadáka jsou však zklamáním a na kontě má pouze gól a 9 asistencí. V tabulce pravdy má hodnotu -16. Proto by měl zkušený Kanaďan opustit Detroit.

Dalším obráncem, jehož odchod je v jednání, je Danny DeKeyser. Celou svou profesionální kariéru zasvětil organizaci Red Wings a jeho kvalitní výkony mu vynesly plat 5 milionů dolarů.

Jednatřicetiletému Američanovi se však v současné době nedaří podle představ a na svém kontě má pouze 3 asistence. Podobně jako u Leddyho je navíc DeKeyserova hodnota v pravdivostní tabulce záporná. Konkrétně -6.

Posledním hráčem, jehož odchod je zmíněn, je Thomas Greiss. Německý brankář přišel do Detroitu před sezonou 2020-2021 jako velká posila. Před aktuální sezónou však Red Wings posílil Alex Nedeljkovic, který Greisse vytlačil z pozice jedničky.

Pětatřicetiletý brankář navíc není v ideální formě. Má pouze 89,2% úspěšnost zákroků, takže jeho budoucnost v Detroitu je pravděpodobně nereálná.

Zdroj: Šport7.sk