16. 4. 2024

TOP 15 fotbalových prcků

Moc nevyrostli, maximálně do výšky 170 centimetrů, zato talentu dostali moře. Tohle jsou nejlepší fotbaloví prcci.

15.místo: Alexis Sánchez

169 centimetrů. Rozhodně už zažil povedenější sezony než tu minulou, ale také zažil ty daleko horší. Zejména v Manchesteru United spoléhali na jiné útočníky, on byl většinu času nespokojený.

Nakonec odešel na hostování do Interu Milan, kde si částečně spravil chuť titulem.

14.místo: Franc Ribéry

170 centimetrů. Dvanáct let v Mnichově, devět bundesligových titulů. „Našel jsem v Bavorsku svůj druhý domov,“ svěřil se francouzský veterán se zjizvenou tváří.

Zřejmě jen málokdo si vzpomene, že Frank Ribéry přicházel v roce 2007 za pětadvacet milion eur z Marseille.

„V mých očích je na úrovni Messiho a Cristiana Ronalda,“ před časem prohlásil mnichovský boss Franz Beckenbauer. Je s podivem, že ani v šestatřiceti neztrácí Ribéry rychlost a variabilitu při kličkování.

Jeho grandiózní kariéra však ještě nekončí, malý velký Franck se v 38 letech dohodl na roční smlouvě s nováčkem nejvyšší italské ligy Salernitanou.

13.místo: Raphäel Guerreiro

170 centimetrů. Na rozdíl od mnohem zkušenějšího Ribéryho má portugalský diblík všechno před sebou. Tedy téměř všechno, protože mistrem Evropy už se stal.

Krátce předtím stihl Guerreiro podepsat čtyřletý kontrakt v Dortmundu, za což francouzský Lorient inkasoval 12 milionů eur.

Snadné to však Guerriero nemá. V Borussii na levém kraji obrany či zálohy nehrává pravidelně, přitom jeho snem stále zůstává angažmá ve věhlasném Realu Madrid.

A ti další?