17. 4. 2024

Pamatujete jak Granada na jaře vyloupila Camp Nou? Xavi plánuje vendetu!

Blaugranas po nástupu Xaviho k trenérskému kormidlu v La Lize ještě neprohráli. Naopak po sérii ztrát bodů za remízy mají dvě výhry v řadě a tu třetí budou chtít dnes večer přidat na hřišti třinácté Granady. Povede se jim odplata za letošní jaro?

Zprávy z Granady

Granada letos na jaře zostudila domácí, když z Camp Nou jako velký outsider odvezla všechny tři body.

Loňskou sezonu však vzal čas a v té letošní se Granadě moc nedaří. Svěřencům trenéra Roberta Morena patří až třináctá příčka, když se fandové Granady radovali jen z pěti výher.

Trenér Moreno ale doufá, že brzy přijdou další. „Barcelona sem přijede jako obrovský favorit, to je jasné. A naším úkolem bude, abychom jí tuhle roli co nejvíce znepříjemnili. Chceme hrát odvážně, rychle a jednoduše. K tomu, abyste uspěli proti týmu jako Barcelona, musíte mít trochu štěstí. Především se ale musíte na každý detail soustředit a musíte využít i tu sebemenší chybu, kterou vám soupeř nabídne. Moc jich totiž nebude.“

Granada předpokládaná XI: Maximiano; Quini, Duarte, Torrente, Neva; Puertas, Milla, Gonalons, Machis; Molina, Suarez.

Zprávy z Barcelony

Hodně oslabená Barcelona v neděli porazila Mallorku 1:0 a stáhla manko na čtvrtou pozici na rozdíl jediného bodu. Celkově se od prosince, kdy nastoupil Xavi, vyškrábala tabulkou z deváté na pátou pozici a byť hra stále vázne, bodíky přibývají.

Xavi by dnes už měl počítat s návrátuvším duem na levou stranu hřiště Ousmane Dembélé a Jordi Alba, ale absencí je pořád hodně. Patří mezi ně zranění Clément Lenglet nebo Samuel Umtiti, především však nakažení Coutinho, Ezzalzouli, Gavi, Baldé nebo v poslední řadě i Dest.

Barcelona předpokládaná XI: Ter Stegen; Araujo, Garcia, Lenglet, Alba; Puig, Busquets, Nico; Dembele, L de Jong, Jutgla.

Vzájemné zápasy

20.09.21 – LL – Barcelona vs Granada 1 : 1
29.04.21 – LL – Barcelona vs Granada 1 : 2
03.02.21 – CDR – Granada vs Barcelona 3 : 5 (2 : 2)
09.01.21 – LL – Granada vs Barcelona 0 : 4
19.01.20 – LL – Barcelona vs Granada 1 : 0