27. 4. 2024

TOP 12 památných zápasů Česka na EURU!

Zdroj: Freepik

#10 Česko 🆚 Chorvatsko 2:2,🗓2016

Modrič z Realu Madrid, Rakitič z Barcelony nebo Mandžukič z Bayernu. Hvězdná sestava Chorvatů nedávala Čechům přílišné naděje na hladké vítězství.

Český tým potřeboval po úvodní porážce se Španělskem zabrat, pokud chtěl pomýšlet na postup.

Jenže na zeleném trávníku v Saint-Ettiene kralovali Chorvaté, a když čtvrthodiny před konce vedli o dvě branky, vypadalo to s českými nadějemi na postup prachbídně. Jenže pak hlavičkou snížil náhradník Milan Škoda.

Závěrečný nápor se pak podařilo přetavit v pokutový kop, který proměnil Tomáš Necid.

K přihlédnutí k průběhu, hodně cenná remíza.

K postupu však nakonec nestačila, jelikož Češi v závěrečném duelu skupiny podlehli Turecku.

#9 Česko 🆚 Turecko 2:3, 🗓 2008

Kolaps, zmar a pocit selhání.

Tohle problesklo hlavou českým fotbalistům, když rozhodčí ukončil závěrečný duel skupinové fáze.

Ještě čtvrt hodiny před koncem vedl náš soubor 2:0 a o postup mezi nejlepší osmičku ho mohl připravit jen nevídaný zkrat. Přesně ten však přišel.

V 75 minutě Turci snížili, tři minuty po hrubé chybě golmana Petra Čecha kapitán Nihar vyrovnal, aby vzápětí vstřelil rozhodující a postupový gól Turků.

Švýcarskou Ženevou se nesli oslavné turecké chorály a na šest tisíc českých fanoušků mířilo zklamaně domů.