31. 1. 2023

TOP 10 největších fotbalových talentů

Narodili se v roce 1999, a někteří dokonce ještě později. Kdo z nadějí je a bude nejvíc in?

10.místo: Bukyao Saka (Arsenal)

Ačkoli má nigerijské kořeny, neváhal nad nabídkou z anglické reprezentace a v říjnu si odkroutil premiéru. „Splnil se mi můj dětský sen,“ řekl levonohý Bukayo Saka, který může nastoupit v obraně i na křídle.

Snaživý je a Arsenal si od něj hodně slibuje. „Vzešel z naší akademie, neustále tvrdě pracuje a lepší se jako fotbalista i jako člověk. Ideální,“ těší se trenér Mikel Arteta. Saka je dynamický, pracovitý, technický, jen by potřeboval zesílit.

9.místo: Dejan Kuluševski (Juventus)

Švédský útočník v sobě skrývá horkokrevnou makedonskou povahu, ovšem na hřišti se dokáže velmi dobře ovládat. Rodný Stockholm ho naučil, ať sází hlavně na nadhled a pracovitost.

Do velkého fotbalu Kuluševského vystrčila akademie Atalanty Bergamo. Báječně zabodoval na hostování v Parmě a následně mohl po boku klubového prezidenta Pavla Nedvěda podepsat dlouholetý kontrakt s Juventusem: „Neumím si představit, co by mohlo být víc,“ těší se na budoucnost v Turíně.

8.místo: Vinícius (Real Madrid)

Na podzim 2020 zachytili mikrofony skandál, když francouzský kanonýr Karim Benzema šeptal svému krajanovi: „Vinícius hraje proti nám, prosím nenahrávej mu.“ Mladého Brazilce se to samozřejmě dotklo, je však pravda, že začátky v dresu Bílého baletu si představoval jinak.

Hodně chyboval, kličkoval víc než bylo zdrávo. Jeho fotbalové dovednosti jsou však nepopiratelné. Přišel z brazilského Flamenga a celý fotbalový svět ještě věří, že se Realu v budoucnu hodně vyplatí.

7.místo: Eduardo Camavinga (Rennes)

Nejmladší junák na našem seznamu. Ročník narození 2002! Rodák z Angoly našel aktuální štěstí v Rennes. „A nikam jinam nespěchám,“ hlásí francouzský reprezentant. Za Francii dokonce skóroval jako nejmladší v historii.

O středního záložníka bude v příštích letech obrovský zájem. Kolem Rennes krouží bohatí ženiši v čele z PSG, Realem Madrid, Liverpoolem, Juventusem nebo Dortmundem.

6.místo: Joao Félix (Atlético Madrid)

Zlatý chlapec portugalského fotbalu přišel do Atlética za bláznivých 126 milionů eur z Benfiky Lisabon. Po nepříliš přesvědčivém startu se lepší zápas od zápasu. „Má mimořádný cit pro hru, ale potřebuje ukazovat odhodlání,“ říká jeho kouč Diego Simeone.

👇 A těch 5 nejlepších?

Instagram did not return a 200.