TOP 10 nejúžasnějších obratů v Lize mistrů!

Zdroj: Depositphotos

#3 AC Milán vs Liverpool 3:3, 2:3 na penalty (2005, Finále)

Největší obrat v dějinách finále. Comeback, jaký historie nepamatuje.

Když Liverpool o půli prohrával s AC Milán 0:3, na to, že jej za hodinu a půl uvidíme křepčit s nejcennější trofejí by si nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. A přece se stalo…

Milánský gigant hrál famózně, vedení o tři góly bylo zasloužené. „Chtěli jsme si u fanoušků vybojovat nějaký respekt,“ prozradil kapitán Gerrard, jaké byly myšlenky při vstupu do druhé půle.

Jeho gól na 1:3 však zažehl jiskru. Druhý gól vstřelil český záložník Vladimír Šmicer a penaltu, po které vyrovnal Xabi Alonso, vybojoval jiný Čech Milan Baroš. Na liverpoolské pohádce je velká česká stopa.

V penaltách selhali ti nejlepší střelci AC Milán jako Ševčenko, Serginho nebo Pirlo. Kapitán Paolo Maldini marně hledal slova.

„Nemohu to vysvětlit. V kariéře jsem měl pár zklamání, ale tohle patří k těm největším,“ porovnal. Istanbul zalila červená euforie.