TOP 10 nejúžasnějších obratů v Lize mistrů

Že zdánlivě ztracený zápas nebo série v milionářské soutěži nic neznamená? O těch nejlepších obratech v Lize mistrů si povíme právě teď.

10.místo: Manchester United vs Real Madrid (2003 Čtvrtfinále) 4:3

Jedna z nejočekávanějších play-off sérii v novodobé sérii Ligy mistrů. První zápas vyhrál Real doma 3:1, a když v divadle snů zaúřadoval hattrickem Brazilec Ronaldo, zatímco domácí ikona David Beckham odpočívala na lavičce.

Do hry se Beckham dostal až v sedmdesáté minutě a dvěma góly pomohl utkání otočit. I přesto, že v součtu obou utkání postoupil Real, fanoušci považují tento duel za jeden z nejlepších v historii Ligy mistrů.

9.místo: Ajax Amsterdam vs Tottenham Hotspur (2019, semifinále) 2:3

Při svém senzačním tažení Ligou mistrů dokázali mladíci z Ajaxu vyřadit mistrovský Real Madrid či Ronaldův Juventus. Na lopatkách měli i londýnského kohouta Tottenham. Vždyť k postupu do velkého finále scházelo pár vteřin.

V úvodním duelu Ajax zvítězil v Londýně, doma pak o půli vedl 2:0. K postupu potřeboval téměř odepsaný Tottenham tři góly. O všechny se nakonec postaral brazilský náhradník Lucas Moura. Ten poslední padl ze zoufalého nákopu od brány několik vteřin před koncem a umlčel již slavící domácí fanoušky.

8.místo: Werder Bremen vs Anderlecht (1993 Group Stage) 5:3

Poslední zápas ve skupině už nic neřešil, oba kluby byly bez šance na postup. Kdo se z milionářskou soutěží rozloučí důstojně jako vítěz? Ještě v sedmdesáté minutě byste vsadili barák na belgický Anderlech, který vedl 3:0, jenže domácí Brémy nesložily zbraně, během dvaceti minut vyrovnaly, aby v nastaveném čase vystřelili cennou výhru Bode a Rufter.

7.místo: Monaco vs Real Madrid 3:1 (2004, Čtvrtfinále)

Odveta k knížecím státě na jihu Francie měla být pouze formalita. Real na San Bernabeu zvítězil 4:2 a očekávalo se, že si bez problémů v odvetě poradí a postoupí mezi čtyři nejlepší. Tím spíše, když se do půle trefil šutér Raúl a Monako potřebovalo tři góly. Proti Realu.

Jenže nevídané věc se podařila. K obratu zavelel Fernando Morientes, který byl v Monaku na hostování právě z Realu. Dílo pak dokonal Giuly a lepší skóre z venkovních zápasů poslalo dál monacký klub.

6.místo: Manchester United vs Juventus 3:2 (1999, semifinále)

Po úvodní remíze 1:1 na Old Trafford bylo chlapcům Sira Alexe Fergussona jasné, že do vysněného finále v Barceloně je posune pouze vítězství nebo dvougólová remíza a výše. Stará dáma neměla s plány Rudých ďáblů slitování a brzy se dostala do dvougólového vedení. Žlutou kartu navíc uviděl Roy Keane, pro něhož to znamenalo, že v případě postupu přijde o finále.

Možná právě určitá beznaděj v něm vyburcovala jeden z největších životních fotbalových výkonů. Jeden gól sám dál, další pomohl připravit. „Ve chvíli, kdy dostal žlutou stopku, zdvojnásobil své úsilí, aby do finále dostal aspoň tým. Byl to jeden z největších výrazů nesobeckosti, které jsem kdy ve fotbale viděl,“ nechal se slyšet kouč United.