17. 6. 2024

TOP 10 nejlepších veteránů světového fotbalu 2021

Seznam 10 hráčů nad 35 let, kteří jsou dnes i přes svůj pokročilý fotbalový věk stálými oporami a lídry svých klubů či dokonce reprezentací.

#10 Franck Ribéry 🇫🇷

Když se v roce 2019 po dvanácti sezónách blížil konec francouzského křídelníka v Bayernu Mnichov, očekával se jeho odchod do fotbalového důchodu. Oddaný a nesmírně zkušený ofenzivní univerzál se však rozhodl pro další výzvu v italské Serii A.

Pro Fiorentinu je Ribéry velkou oporou a na hře Fialek je jeho přítomnost hned citelná.

#9 Jesús Navas 🇪🇸

Zvládat ve věku 35 let hru na kraji obrany v klubu a zároveň i v reprezentaci, to chce dávku respektu. Španělský univerzál je pro ambiciózní Sevillu klíčový nejen jako kapitán a lídr kabiny, ale stále i jako platný hráč na hřišti.

#8 Gianluigi Buffon 🇮🇹

Ikona brankářského i celkově fotbalového světa má sice 42 let, ale stále nemá problém odchytat náročný zápas na nejvyšší úrovni. Buffon je v tomto ročníku dvojkou s občasnými příležitostmi.

#7 Fernandinho 🇧🇷

Brazilský defenzivní mistr řemesla je v Manchesteru City už osm let. I přesto, že koncem sezóny oslaví 36.narozeniny, umí být v systému Pepa Guardioly velmi platným hráčem ať už na postu defenzivního záložníka, nebo jako stoper.

#6 David Silva 🇪🇸

Po rovné dekádě v Manchesteru City odešel tvořivý ofenzivní záložník do rodného Španělska, kde se na sklonku kariéry upsal Realu Sociedad. V novém působišti toho pětatřicetiletý Silva kvůli zranění zatím příliš mnoho neodehrál, ale stihl si už otevřít brankový i asistenční účet.

A těch pět nejlepších? ⬇