26. 5. 2024

TOP 10 nejlepších švýcarských hokejistů současnosti

Hokejisté ze země helvétského kříže jsou známí tím, že neradi opouštějí svou zemi. Jen málo hráčů ze Švýcarska působí v jiné evropské soutěži, jako v NLA. Ti nejlepší se přesouvají do zámořských soutěží, nebo zůstávají dělat radost fanouškům v jejich rodišti. Toto je 10 nejlepších švýcarských hokejistů současnosti.

#10 Dean Kukan

Sedmadvacetiletý obránce v probíhajícím ročníku obléká dres Columbusu Blue Jackets. V dresu Modrokabátníků nepatří k nejofenzívnějším obráncům, ale je neodmyslitelnou součástí i jejich defenzívy. CBJ bojuje o play-off a švýcarský obránce podává stabilní výkony, kterými si chce vybojovat stabilní místo v sestavě.

#9 Enzo Corvi

Enzo Corvo nikdy neopustil rodnou zemi. V dresu HC Davos působí již devátou sezónu a patří k neodmyslitelným součástem tohoto celku. 28-letý útočník spojuje vysokou produktivitu se skvělou hrou směrem dozadu. Patří k důležitým oporám národního mužstva Švýcarska a neměl by chybět ani na MS, které se uskuteční v květnu Lotyšsku.

#8 Sven Andrighetto

Podobně jako Enzo Corvo i Sven Andrighetto působí v nejvyšší švýcarské soutěži. 28-letý útočník v minulé sezóně působil v KHL v dresu Avangardu Omsk a v současnosti je hráčem Curychu. Stal se nejproduktivnějším Švýcarům působícím v NLA a je horkým kandidátem na oblečení národního dresu na světovém šampionátu.

#7 Philipp Kurashev

21-letý útočník přežívá premiérový ročník v barvách Chicaga Blackhawks. Tým z větrného města draftoval Kurasheva v roce 2018 z celkového 120. místa. Mladík bojuje v dresu Jestřábů o stabilní místo do dalších ročníků a chce dokázat všem v organizaci, že i do budoucna s nim mohou počítat.

#6 Pius Suter

Pius působí v týmu Chicaga podobně jako Khurashev. 24letý centr nebyl do NHL nikdy draftován, ale po skvělé sezóně v dresu Curychu si ho vyhlédli skauti týmu Blackhawks. V probíhajícím ročníku patří k nejlepším forwardovým Jestřábů a patří k příjemným překvapením.

#5 Nino Niederreiter

28-letý útočník patří mezi nejdůležitějších útočníků Caroliny Hurricanes. V dresu Hurricanes působí již třetí sezónu, a podobně jako celé mužstvo Caroliny je hladový po úspěchu. Od týmu Canes se očekává v probíhajícím ročníku v play off hodně, protože v dlouhodobé části soutěže předvádějí famózní výkony.

#4 Kevin Fiala

Kevin Fiala má v současnosti 24 let. 178 centimetrů měřící útočník pravidelně nastupuje v barvách Minnesoty Wild, v dresu níž podává dobré výkony. V minulosti si oblékl dres Nashvilleu, ale v současnosti hvězda divoch dokazuje, že je neodmyslitelnou součástí svého mužstva.

#3 Nico Hischier

Nico Hischier je v probíhajícím ročníku kapitánem New Jersey Devils. Draftová jednotka z roku 2017 patří k nejlepším forwardovým svého celku. 22letý centr v aktuální sezóně však naskočil jen do pěti setkání, kdy utrpěl zranění po zásahu pukem. Ďáblové se s největší pravděpodobností nezúčastní bojů v play-off a jedním z důvodů je i dlouhodobá neúčast švýcarského mladíka.

#2 Timo Meier

V současnosti Timo Meier obléká dres San Jose Sharks a patří ke klíčovým útočníkem tohoto celku. 24-letý útočník si našel stabilní místo v druhé lajně Žraloků spolu s Čechem Hertl a Lotyšům Balcersom. V organizaci Sharks působí pátou sezónu a stal se neodmyslitelnou součástí tohoto mužstva.

#1 Roman Josi

30-letý obránce Nashvilleu Predators je v současnosti zřejmě nejlepším hokejistou ze země helvétského kříže. Odchovanec Bernu působí v dresu Preds desátý rok. Se svým celkem nedosáhl na Stanley Cup, ale v ročníku 2016/2017 si zahrál finále proti Pittsburghu Penguins.

Zdroj: Šport7.sk