30. 5. 2024

TOP 10 nejhorších podpisů sezony v Premier League

Někteří hráči se dokážou prosadit v rychlém a fyzicky náročném světě Premier League, zatímco jiní s tím mají problémy. Pojďme se podívat na žebříček 10 hráčů, do kterých kluby investovaly peníze i očekávání, které se zatím nevracejí.

#10 Francisco Trincao

Stejně jako Firpo, i Wolves měli pocit, že se jim podařil husarský kousek, když podepsali smlouvu o zapůjčení s opcí na koupi Francisca Trincaa z Barcelony.

Bylo nadšení, že Trincao, nejnovější klient Jorge Mendese, který se v Molineux objevil, se bude vyvíjet jako Diogo Jota a Ruben Neves.

Portugalec však pod vedením Bruna Lageho zklamal, přestože ve svých 11 vystoupeních dostal dostatek příležitostí, a na svůj první gól za klub z Midlands stále čeká.

Jednadvacetiletého playmakera si ve Wolves postupně uzurpoval Hwang Hee-chan, jihokorejský reprezentant od svého příchodu z RB Lipsko skóroval čtyřikrát.

Poté, co byl proti Burnley poslán na lavičku náhradníků, má křídelník očividně co dělat, aby svého šéfa přesvědčil o své hodnotě pro tým.

#9 Nikola Vlasic

Když David Moyes v létě nestihl podepsat trvalý přestup Jesseho Lingarda, rozhodl se West Ham uzavřít dohodu a podepsat s CSKA Moskva zadáka Nikolu Vlašiče za 25 milionů liber.

Tato částka mohla být nadsazená, protože chorvatský reprezentant přišel poté, co získal ocenění pro nejlepšího hráče ruské Premier League. Od svého příchodu na londýnský stadion však Vlašič klame tělem.

Čtyřiadvacetiletý hráč má na kontě pouze tři starty v Premier League a na svůj první gól v bílo-modrém dresu stále čeká. Kladiváři údajně zvažují, že v lednu podepíší smlouvu s Lingardem, což naznačuje, že Vlašičovy dny ve východním Londýně už mohou být sečteny.

Účast Saida Benhrama na Africkém poháru národů by mohla dát Vlasicovi šanci, kterou potřebuje, aby si po pouhých třech startech v Premier League zajistil pravidelné místo – a Moyes vyzval tvůrce hry, aby se chopil své šance.

„Myslím, že bychom chtěli přidat, ale právě v tomhle doufám, že se Vlasic v tom období, kdy odjede (Benrahma) pryč, trochu víc připraví a bude pro nás připraven,“ řekl.

„Budu se snažit Nickyho trochu více využívat, když teď bude mít příležitosti, když si budu myslet, že jsou správné. Až do posledních zápasů hrál tým opravdu dobře a nedošlo k přílišným změnám.“

#8 Pierluigi Gollini

Podpis prvního brankáře Atalanty ze strany Tottenhamu naznačoval, že by mohl být schopen vyzvat Huga Llorise v boji o dres s číslem 1. V tomto případě by se mohlo jednat o dalšího hráče. Jednoduše řečeno, nestalo se tak.

Šestadvacetiletý Gollini podepsal s Atalantou smlouvu na sezónu s možností trvalého přestupu v létě.

V této fázi se však Spurs mohou rozhodnout umožnit mu návrat do Bergama a podepsat skutečnou brankářskou posilu, přičemž Gollini zůstane frustrovaný na vedlejší koleji kvůli nedostatku akcí.

Italský gólman byl vybrán především pro zápasy Evropské ligy a navzdory nižší kvalitě soupeřů inkasoval ve čtyřech zápasech šest branek. Ani jmenování jeho krajana Conteho nemusí stačit k tomu, aby se jeho osud v Tottenhamu obrátil.

#7 Junior Firpo

Leeds překvapil, když v létě podepsal Firpa z Barcelony, která se potýká s finančními problémy, a získal tak talentovaného obránce.

Ale vzhledem k tomu, jak si zatím vedl, se zdá, že podpis hráče z hvězdné Barcelony už nevyvolává takovou přitažlivost jako kdysi. Španělský reprezentant přišel za 13 milionů liber a zaujal místo levého obránce po Ezjganu Alioskim.

Jeho první vystoupení však byla plná chyb a proti West Hamu si vstřelil vlastní gól.

Marcelo Bielsa v posledních týdnech i přes rozsáhlý seznam zraněných hráčů zpevnil záložní řadu a Firpo bude mít pocit, že přispěl k tomu, že tým udržel ve čtyřech zápasech tři čistá konta.

#6 Joe Willock

Úzkostné výkřiky fanoušků Newcastlu, kdykoli Willock ztratil držení míče při remíze 1:1 s Norwichem, řekly o jejich mladíkovi mimo formu vše. Chybí mu sebevědomí – a jim chybí důvěra v něj.

Bylo to teprve v březnu, kdy byl Willock nejformálnějším hráčem Premier League a stal se nejmladším hráčem, který skóroval v šesti po sobě jdoucích zápasech Magpies, když se vyhnuli sestupu.

Ale poté, co v létě natrvalo přestoupil z Arsenalu za 25 milionů liber, mají fanoušci Newcastlu právo očekávat od 22letého hráče něco lepšího. V této sezóně se mu ještě nepodařilo trefit branku a tým Eddieho Howea je po 15 zápasech s jedinou výhrou.

Pokud chtějí svou formu zvrátit a vyhnout se opětovnému sestupu, bude muset Willock rychle znovu objevit svou gólovou formu.

A těch 5 nejhorších?