30. 11. 2023

TOP 10 nejdražších českých fotbalistů 2020

Přinášíme žebříček deseti cenově nejhodnotnějších českých fotbalistů v roce 2020. Který český fotbalista stojí největší balík a jaká velká jména se mezi top desítku nevešla? Zdrojem byl vlivný německý server Transfermarkt.de.

10.místo: 🇨🇿 Tomáš Kalas, 4,8 mil €

Hodně zajímavou a pestrou kariéru už má za sebou šestadvacetiletý stoper. Vše začalo přestupem z Olomouce do Chelsea, která ho pak posílala na jedno hostování za druhým. To poslední skončilo přestupem do druholigového Bristolu.

9.místo: 🇨🇿 Jiří Pavlenka, 6,5 mil €

Způsob, jakým se exslávistický brankář prosadil v Brémách je impozantní. V Bundeslize má odchytáno přes 90 zápasů, v klubu je jasnou jedničkou a mluví se o tom, že by mohl mířit ještě do ambicióznějšího celku.

8.místo: 🇨🇿 Adam Hložek, 6,7 mil €

Teprve sedmnáctiletý útočník Sparty je jednoznačně nejcennější hráč české Fortuna ligy. Rok, dva a špičkové evropské celky se o něj budou rvát.

7.místo: 🇨🇿 Alex Král, 6,7 mil €

Velký talent českého fotbalu překvapil, když se ze Slávie vydal místo na zápas na východ do ruského Spartaku Moskva. Ze svého umu však jednadvacetiletý defenzivní záložník nic neztratil a na radaru ho mají celky z Premier League.


6.místo: 🇨🇿 Antonín Barák, 8 mil €

V Udinese měl šikovný záložník jeden čas našlápnuto k velkému přestupu, mluvilo se o Juventusu, jenže přišlo zranění a plány zhatilo. Hostování v Lecce se jeví pro pětadvacetiletého Baráka jako vhodná destinace pro restart kariéry.

5.místo: 🇨🇿 Jakub Jankto, 9,5 mil €

Dobré jméno si český záložník udělal v Udinese. Po sporech s vedením ho italský klub prodal za 15 milionů eur do Sampdorie Janov, kde se však rozlet čtyřiadvacetiletého křídelníka trochu zastavil. Nakopne ho nový kouč, legendární Claudio Ranieri?

4.místo: 🇨🇿 Tomáš Souček, 12 mil €

Pokud se West Ham zachrání a Součka ze Slavie defenitivně vykoupí, stane se pětadvacetiletý záložník nejdražším transferem z české ligy. V Anglii v drese Kladivářů zatím ukazuje, že na nejlepší ligu světa stačí. Čekají ho nejlepší fotbalové roky, kam až se dostane?

3.místo: 🇨🇿 Pavel Kadeřábek, 13,5 mil €

Pravému bekovi už pomalu táhne na třicet. Po přestupu ze Sparty v roce 2015 v Hoffenheimu zahnízdil, stal se základním kamenem sestavy a nevypadá to, že by ještě vyhlížel velký přestup. „Nikam pryč se netlačím. Musel bych si opravdu říct: Wow, tak tohle stojí za to,“ přiznal.

2.místo: 🇨🇿 Tomáš Vaclík, 14,5 mil €

Po úspěšných letech v Basileji našel odvahu udělat krok výše. Česká golmanská jednička se upsala FC Seville a ve španělské La Lize sklízí chválu. Jeho Sevilla hrává o čelo ligy, Vaclík čelí hvězdám jako Messi, Hazard nebo Griezmann. „Tlak ve Španělsku a speciálně v Seville je vždycky obrovský. Člověk to cítí,“ přiznává.

1.místo: 🇨🇿 Patrik Schick, 20 mil €

Odchovanec Sparty byl už jednou nohou v Juventusu, jenže neprošel zdravotní prohlídkou. Nakonec čtyřiadvacetiletý útočník skončil jako rekordní posila AS Řím.

Svými výkony však zůstával za očekáváním, a tak přišlo hostování v Lipsku, kde Patrik ožil a hraje možná v nejlepší formě kariéry. Otázka je: Odkoupí ho saský klub? Cena nebude nízká!