23. 7. 2024

TOP 10 legendárních hráčů, kteří nikdy nevyhráli Ligu mistrů

Liga mistrů UEFA – svatý grál světového fotbalu. Ušatá trofej o který sní každý malý fotbalista. Nejsledovanější sportovní soutěž světa umí být krutá i krásná zároveň. Pokud chcete vyhrát, musíte být skvělý fotbalista ve správnou chvíli ve správném týmu. Těmto deseti legendárním hráčům se to nepoštěstilo.

#10 Ruud van Nistelrooy

Je to velmi zvláštní, že je tento nizozemský kanonýr v tomto seznamu. Vždyť v Lize mistrů střelecky kraloval a dosud je 4. nejlepším střelcem soutěže s 56 zásahy. Třikrát se stal jejím nejlepším kanonýrem, ale s United ani později s Realem Madrid se nepodíval ani do finále.

#9 Pavel Nedvěd

Držitel Zlatého míče za rok 2003 byl nejblíže právě v tomto roce. Jeho Juventus se i jeho velkou zásluhou probojoval až do finále, kde čelil milánskému AC. Český záložník však do finále kvůli karetnímu trestu zasáhnout nemohl a jen z tribuny sledoval, jak Rossoneri ovládli penaltový rozstřel. Takhle blízko už nikdy nebyl.

#8 Francesco Totti

Celou fotbalovou kariéru byl věrný svému AS Řím, což legendárního útočníka stálo nějakou tu trofej včetně té z Ligy mistrů. AS Řím totiž v období jeho slávy nepatřil mezi adepty, a tak Totti nebyl nikdy ani na dosah ušatému poháru.

#7 Gianluigi Buffon

A další italská legenda, která neokusila vítězství v milionářské soutěži. Věrný svému Juventusu prohrál Buffon ve hned 3 finále. Stejně jako Pavel Nedvěd s AS Milán v roce 2003, potom v roce 2015 s Barcelonou a 2017 a Realem Madrid.

#6 Zlatan Ibrahimovič

Švédský obr hrál během své kariéry v těch nejlepších klubech – Ajax, Juventus, Inter Milán, Barcelona, AC Milán, Manchester United či PSG – ale nikde se mu nepovedlo přičichnout k vítěznému kádru.

Smolně si načasoval odchody. V roce 2009 pláchl z Interu Milán do Barcelony. V roce 2010 vyhrál Inter Ligu mistrů. V témže roce odešel z Barcelony, která slavila prvenství v roce 2011.

A těch 5 dalších? 👇