16. 4. 2024

TOP 10 hokejových filmů, které musí vidět každý fanoušek

Mezi hokejovými filmy není zrovna dvakrát na výběr. Co si budeme povídat, hokej je v porovnání s fotbalem v podstatě jen lokální sport. A tak když chtějí slavní hollywoodští tvůrci natočit kasovní trhák se sportovní tématikou, sáhnou po jiných sportech. Přesto jsme pro vás vybrali desítku nejlepších hokejových filmů.

10.místo: D2 Mighty Ducks 2 /Šampioni 2/

Ve druhém díle série o Mighty Ducks musí Gordon Bombay ukončit kariéru kvůli zranění a pustí se do trénování mladých Američanů. Juniorský tým se musí vypořádat s nejtěžším soupeřem z Islandu! To nezní zrovna moc věrohodně, přesto film má stále něco do sobe. Další díly jsou až příliš přitažené za vlasy, úplně by stačilo, kdyby tvůrci zůstali u dvou.

9.místo: Net Worth /Nerovný zápas/

Žijeme v době, kdy výluka není v NHL neznámým slovem. I proto je tento snímek i po 25 letech stále aktuální. Děj se odehrává v 50. letech minulého století a kanadští tvůrci dali nahlédnout divákovi do dob, jak to v NHL vypadalo, když hráči ještě nebyli milionáři a majitele si s nimi dělali v podstatě co chtěli. Pak možná pochopíte, proč má v hráčská asociace v NHl takovou podporu.

8.místo: Mighty Ducks /Šampioni/

Co bylo první – film nebo tým? Pokud jste odpověď neznali, tak vězte, že film. Tým Anaheim Mighty Ducks spatřil světlo světa až rok po vydání tohoto kultovního snímku. Přinesl téměř pohádkový příběh o tom, jak skupina outsiderů dá dohromady mužstvo, které je schopné postavit se komukoliv.

7.místo: Chiefs

Tohle ve skutečnosti taky není hraný film. V podstatě jde o podobu reality show. Jde v něm o život pěti hokejistům, kteří jsou naprosto oddání svému sportu, přestože jsou od kvalitních lig nesmírně vzdáleni. Prožívají každou rvačku a jsou hrdí na všechny jizvy i vyražené zuby. Oči diváka spatří hokej v té nejsyrovější podobě.

6.místo: The Rocket

Životopisný film o jednom z nejlepších hokejistů všech dob a kanadském národním hrdinovi. Po Maurici „Rocket“ Richardovi je dnes dokonce pojmenována cena pro nejlepšího kanonýra. Film začíná v době nepokojů, kdy Richard dostal zákaz nastoupit do konce sezony. Před rozvášněné fanoušky Montrealu předstupuje sám Richard, aby je uklidnil a slíbil, že v další sezoně nastoupí a vyhraje Stanley Cup.

A těch 5 nejlepších? 👇