17. 6. 2024

Tom Brady: Znáte příběh nejlepšího qaurterbacka v historii?

Tom Brady, celým jménem Thomas Edward Patrick Brady, Jr., je pravděpodobně největší legenda amerického fotbalu. Narodil se 3. srpna roku 1977 v Kalifornii a už jako kluk byl velkým fanouškem sportu. Pravidelně sledoval zápasy quarterbacka Joa Montana, ke kterému byl později během své kariéry dokonce i přirovnávám.

Na střední škole hrál Brady baseball i americký fotbalu, který se nakonec stal jeho hlavním zájmem. Rozhodl se pro studium na Michiganské univerzitě, kde se začal tomuto v USA nejpopulárnějšímu sportu naplno věnovat.

Tom jako junior rozhodně nepatřil mezi nejtalentovanější hráče, skatu tehdy koukali po jiných. Byl vnímaný jako odhodlaný a inteligentní hráč, který ovšem fyzicky nijak nevynikal nad ostatními. 

Ve svých 23letech byl roce 2000 draftován týmem New England Patriots, čímž odstartovala jeho profesionální kariéra. Zajímavostí je, že byl draftován až v 6.kole.

V následujících dvaceti letech pak psal klubovou historii, když dříve podceňované Patrioty dovedl 6x k vítězství v Super Bowlu. Zajímavý je i fakt, že se týmu New England Patriots před příchodem Bradyho nepovedlo v tomto prestižním klání zvítězit ani jednou.

V roce 2021 si však Tom Brady připsal na své konto i své sedmé vítězství Super Bowlu, tentokrát však s týmem Tampa Bay Buccaneers. Tím se ve svých 43 letech stal nejstarším vítězem v historii.

V době svého prvního Super Bowlového vítězství byl zároveň i nejmladším quarterbackem, který tohoto úspěchu dosáhl. “Vždycky mě tak trochu motivovali lidé, kteří říkali, že něco nezvládnu, že nejsem dost dobrý, dost rychlý nebo dost velký,” popisuje Tom Brady.

Kromě toho, že je Tom Brady úspěšný sportovec, ocení zejména ženy jistě i jeho vzhled. O tom svědčí i fakt, že je ženatý se supermodelkou jménem Gisele Bündchen.  V prosinci téhož roku se jim narodil i jejich první společný syn, dcera pak o tři roky později. Brady má navíc ještě syna ze svého předchozího vztahu s herečkou a modelkou Bridget Moynahan.