28. 5. 2024

To je návrat: Said Nurmagomedov se v kleci zdržel jen 47 vteřin!

Ruský bojovník Said Nurmagomedov podle něj ukázal, že bantamová váha má nového vyzyvatele, se kterým musí počítat. Pro pořádek uveďme, že Said není navzdory svému příjmení příbuzný neporaženého bývalého šampiona Khabiba a jeho styl je také odlišný.

Ti, kteří se na něj těšili, se však nedočkali, protože Said svým zápasem doslova proletěl.

Jeho soupeřem byl velmi zkušený Američan Cody Stamann, od kterého se očekávalo, že Nurmagomedovovi způsobí problémy díky svému wrestlerskému stylu.

Po prvním úvodních agresivních kopech Rusa se Stamann pokusil o nepřipravený takedown, Nurmagomedov ho chytil do velmi pevné gilotiny a Američan se musel velmi odklepat. Celý zápas trval 47 sekund a je dobrou vizitkou ruského bojovníka.

Ještě kikdo nikdy nezničil Stamanna takovým způsobem za tak krátkou dobu. Určitě není neomylný bojovník, vždyť tohle je jeho třetí prohra v řadě a možná i jeho konec v UFC, ale vždy prohrál s těmi nejlepšími a co je důležitější, většinou na body.

Devětadvacetiletý Said Nurmagomedov se v kleci UFC objevil poprvé od října 2020, přesto na něm dlouhá pauza nezanechala stopy.