21. 2. 2024

Titul UFC polotěžké váhy zůstává po boji Ankalajeva s Blachowiczem volný! Co na to Jirka?

Zdroj: Depositphotos

V hlavním zápase na galavečeru UFC 282 se mělo rozhodnout o novém držiteli titulu polotěžké váhy. Tedy opasku, který pro zranění uvolnil český samuraj Jiří Procházka.

Svého nového majitele však nenašel.

Duel mezi polským veteránem Janem Blachowiczem a ruským bojovníkem Magomedem Ankalajevem totiž skončil překvapivě remízou.

V titulových soubojích téměř nevídanou.

Od prvních kol měl v postoji mírně navrch bývalý šampion Blachowicz, který tvrdými kopy na lýtka dělal Ankalajevovi problémy.

V šampionských kolech však Rus dokázal přenést souboj na zem, kde kraloval pro změnu on.

Byla tedy remíza spravedlivá?

„Nemyslím si, že to měla být remíza. Za mě Ankalajev vyhrál těsně na body,“ zhodnotil duel Martin Karaivanov, manažer a jeden z trenérů Jiřího Procházky.

„Blachowicz nedokázal využít druhého a třetího kola, kdy našel recept a slabé místo Ankalajeva. Ten hrál s kartami, jaké měl a dokázal toho využít na maximum. Janek si ve čtvrtém kole nechal vnutit jeho hru a páté kolo úplně projel.“

Většina veřejnosti se také přiklání na stranu Ankalajeva, který byl z výsledku a rozhodnutí sudích v pozápasovém rozhovoru hodně frustrovaný.

Jak to viděl Procházka?

„Dal jsem všanc titul kvůli takovému zápasu? Všichni ví, kdo je šampionem této divize. Já jen potřebuju trochu času, abych to a mnohem víc mohl v té nejkrásnější formě opět ukázat,“ okomentoval situaci český bojovník pro iSport.cz.

Fanoušci UFC mu na twitteru dávají za pravdu.

„Věřil jsem trochu, že když je to titulový zápas, tak se kluci poperou fakt pořádně. Ukážou pořádnej ohňostroj,“ dodal rodák z Hostěradic.

Co bude s divizí dál?

Jak se tedy bude polotěžká divize vyvíjet dál?

Šéf UFC Dana White na pozápasové tiskové konferenci ohlásil, že se o pás šampiona příště utkají Brazilec Teixeira s Američanem Jamahalem Hillem (aktuálně 7. v žebříčku divize).

K jejich střetu dojde 21. ledna 2023 v Brazílii.