28. 5. 2023

Kincl pálí do Karlose: Za zdravotní problémy si může sám! Ten reaguje…

Přišel o duel, na který více než čtyři roky čekal. Přišel také o možnost oplatit Karlosi Vémolovi porážku z roku 2018.

Šampion střední váhy organizace Oktagon MMA Patrik Kincl neskrývá zklamání ze zrušeného souboje, jenž měl být ozdobou turnaje konaného 30. prosince v pražské O2 areně.

 „Je to pro mě hodně nepříjemné. Upřímně nevím, co teď bude…jsem z toho už otrávenej,“ napsal Kincl zklamaně na své sociální sítě.

Po zápase s Alexem jsem i přes zranění nastoupil zpět do přípravy, která mě stále hodně času, energie a peněz. Určité signály jsem měl už delší dobu.

Např. V tváří v tvář sám Vémola zmiňoval nějaký březnový termín. Vše jsem bral jako nějakou psychologickou hru. Teď se ale moje obavy potvrdily.

Jsem přesvědčen, že hospitalizace v nemocnici není hraná záležitost a rozhodně to nebude jen nějaká rýmička. Jsem ale také přesvědčen, že si za to muže sám.

Jako profesionální sportovec by se o sebe měl člověk starat na 100 %. Všichni jsme měli možnost sledovat jeho různé večírky v době přípravy, které se rozhodně neshodují s kvalitní regenerací. Zranění jsou v MMA dost častá, sám s tím mám své zkušenosti, ale tady se podle dostupných informací řeší jedna a ta samá věc.

Ono to sice na soc. sítích vypadá hrozně cool, když člověk vyběhne z nemocnice a hned zamíří do tělocvičny, ale pak to dopadá přesně takhle. Byl bych rád, aby si to uvědomili ti, kteří tenhle styl tolik obdivují a chtěli by to napodobovat. Doléčení a regenerace je součást tvrdé přípravy!” reagoval Patrik Kincl na svém IG profilu.

Co teď bude dál?

„Teď je otázkou, jestli se o to ještě snažit a zůstat v 84 nebo se soustředit na nový projekt v 77. Oboje mít nemůžu,“ naráží Kincl na fakt, že na zápas s Vémolou do budoucna už možná čekat nebude a naopak vrhne svou pozornost do welterové pyramidy.

Karlosovo vyjádření

Ke zrušení nejočekávanějšího souboje letošního roku domácí scénu se dnes ráno vyjádřil i nemocný „Terminátor“.

“Moc mě to mrzí vůči fanouškům, OKTAGONu i soupeři. Tak to v tom našem sportů bohužel někdy je. Já se teď musím soustředit, abych se pořádně vyléčil.

Nemyslím si, že bych si to tentokrát přivodil sám nějakou hloupostí, nebo podceňováním. Je ale fakt, že mi pár dní nebylo dobře, ale i přes to jsem trénoval a makal,“ přiznal šampion polotěžké váhy.

Jenže to jsem přičítal nadměrné únavě z tréninků. Všechny časy a měření ukazovaly na to, že jsem v nejlepší životní formě. Jel jsem na krev, nemohl jsem ale vědět, že skončím s takovým velkým zánětem v těle, který přejde až do trombózy,” vysvětlil Vémola pro Fight Live.