16. 4. 2024

Strach na Old Trafford? United jsou blíže sestupu než titulu a hrozí velké ztráty!

Manchesteru United hrozí, že se ocitne v černé finanční díře ve výši 86 milionů liber, pokud se dočasnému šéfovi Ralfu Rangnickovi nepodaří zvrátit situaci klubu.

Pondělní zoufalá domácí porážka 1:0 od Wolves zanechala United na sedmém místě s 31 body, čtyři body za Arsenalem v boji o první čtyřku.

United jsou také již o dva body pod vzkvétajícími Spurs, kteří mají zápas k dobru a o dva více než jejich severolondýnští rivalové, zatímco West Ham má 34 bodů.

A co je nejhorší, na dně tabulky Premier League mají blíže k Norwichi než k Manchesteru City na jejím vrcholu.

Přestože nadcházející zápasy nabízejí United šanci vrátit se do první čtyřky, finanční důsledky neúčasti na ní budou zvyšovat tlak. Kvalifikace do Ligy mistrů by přišla na zhruba 46 milionů liber, aniž by se kopalo do míče.

United jsou v současné době na devátém místě v tabulce „desetiletého koeficientu“, podle něhož se před začátkem soutěže rozděluje 30 % prize money mezi 32 klubů, které se kvalifikovaly do soutěže, a na kontě by měli necelých 23 milionů liber.

Jadon Sancho se zatím nechytil

Rudí ďáblové by také získali rovný podíl 13 milionů liber za postup do skupinové fáze, zatímco čtvrté místo v lize by znamenalo dalších 10 milionů liber z první části anglického prvku televizního „market poolu“.

Díky vítězství ve skupině, kde United vybojovali tři vítězství a dvě remízy, však již v této sezóně vydělali dalších 16,5 milionu liber, což jsou peníze, které by rovněž zmizely z bilance.

Vzhledem k tomu, že každý domácí zápas má hodnotu dalších zhruba 6 milionů liber v příjmech, dosavadní výkony United v Evropě se v tomto období vyšplhají až na částku 86 milionů liber.

Golman De Gea často drží svoje mužštvo

Za účast v Evropské lize by se mohlo vrátit maximálně 23 milionů liber plus příjmy z branek, zatímco udržení se na sedmém místě a účast v Evropské lize by znamenalo maximální platbu UEFA ve výši 14,1 milionu liber.

To zvyšuje tlak na United a Rangnicka před následujícími zápasy v lize a únorovým osmifinálovým dvojutkáním Ligy mistrů s Atléticem Madrid.

United, kteří se příští pondělí utkají ve třetím kole FA Cupu s Aston Villou, poté pojedou do Villa Parku, kde se opět střetnou s týmem Stevena Gerrarda.

Martialův gólový příspěvek je žalostný

Poté hostí ve formě hrající Kladiváře bývalého šéfa Davida Moyese a následně musí vyhrát únorové zápasy s Burnley, Southamptonem a Leedsem.

Maximální počet bodů z těchto zápasů by United zvedl zpět do mixu, ale pokud by se opakoval jejich výkon proti Wolves, finanční strašidla by se začala zvedat.

Zdroj: The Sun