8. 5. 2024

Sparta opět ztrácela doma, Plzeň veze výhru z Liberce a jde na první místo!

Fotbalová Fortuna liga měla v sobotu na programu čtyři utkání 5. kola. Zatímco Plzeň se naladila na středeční duel Ligy mistrů v Barceloně vítězstvím 1:0 v Liberci, pražská Sparta se potřetí v řadě musela smířit s remízou, když se doma rozešla se Zlínem bez branek.

Povedený obrat předvedli před domácími fanoušky fotbalisté Teplic, kteří jednobrankovou ztrátu s Jabloncem přetavili ve vítězství 3:2.

Sparta sice neprohrála šest kol za sebou, v posledních třech duelech ale remizovala.

Zlínu sice nepodlehla v lize poosmé v řadě, z dvaceti střel ale nedokázala do branky hostů protlačit ani jednu. A nepomohl ani návrat útočníka Kuchty, jemuž skončil pětizápasový trest.

Obhájce titulu Plzeň v generálce na úvodní duel v základní skupině Ligy mistrů potvrdil formu, zvítězil popáté za sebou a v lize neprohrál už 28 utkání po sobě, což je klubový rekord.

Od loňské říjnové porážky na Slavii nenašla Viktoria přemožitele dokonce 34 soutěžních duelů v řadě a minimálně do neděle vede neúplnou tabulku.

Liberec si připsal druhou porážku v nové sezoně, kterou zařídil v 41. minutě Sýkora.

České Budějovice usilovaly o první domácí výhru v sezoně, opět ale neuspěly. Od 41. minuty hrály bez vyloučeného Broukala a středočeskou přesilovku využil dvakrát Ladra.

Statistika sobotních zápasů 7. ligového kola:

Slovan Liberec – Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)

Branka: 41. Sýkora. Rozhodčí: Proske – Kotík, Kubr – Štěrba (video). ŽK: Frýdek, Kozel (trenér) – Čermák, Holík, Hejda, Chorý, Ndiaye. Diváci: 5158.

Dynamo České Budějovice – FK Mladá Boleslav 0:2 (0:0)

Branky: 59. a 75. Ladra. Rozhodčí: Machálek – Paták, Líkař – Kocourek (video). ŽK: Broukal – Mašek, Mareček. ČK: 41. Broukal. Diváci: 2531.

FK Teplice – FK Jablonec 3:2 (1:2)

Branky: 8. Urbanec, 63. Žák, 66. Gning – 18. Chramosta, 40. Martinec. Rozhodčí: Klíma – Hrabovský, Vyhnanovský – Franěk (video). ŽK: Hybš – Jovovič, Polidar. ČK. 76. Malínský, 90.+2 Jovovič (oba Jablonec). Diváci: 2223.

Sparta Praha – Trinity Zlín 0:0

Rozhodčí: Berka – Hájek, Vlček – Szikszay (video). ŽK: Sörensen, Čvančara – Hrubý, Janetzký, Silný. Diváci: 12.354.