28. 11. 2023

Priske: Když vidíme výsledky Plzně a Slavie, debata o titulu není na místě!

Zdroj: Depositphotos

Víra v nový impuls z Dánska byla před začátkem nového ligového ročníku veliká. Fotbalová Sparta však už zase své fanoušky trápí. Třikrát v řadě uhrála pouze remízu, v neúplné ligové tabulce je třetí.

Sobotní bezbrankový duel se Zlínem končil v dusné atmosféře, diváci dávali najevo rozčarování. „Věřím, že hráči zůstanou silní,“ doufá trenér Brian Priske.

Dobře ví, že posledních osm let Sparta nezískala mistrovský titul. Na druhou stranu, je v ní jenom krátkou dobu.

„Nezměním minulost, zajímám se, jakým procesem tým a klub v tuto chvíli prochází. Proces bude nějakou dobu trvat,“ avizuje dánský kouč.

V čem vidí dánský stratég hlavní herní problém?

„Zatím se nedostáváme do tolika příležitostí, do kolika bychom chtěli, nedáváme tolik gólů. V posledních zápasech naši soupeři zaparkovali před svou bránu autobus, jak se říká. Nám dělá potíže pevné obrany prolomit,“ odkazuje na fakt, že proti Letenským volí soupeři defenzivní taktiku.

Po sedmi odehraných kolech má Sparta pouze 12 bodů a boj o ligový titul se jí začíná vzdalovat hned zkraje sezony.

„Teď není debata o tom, jestli budeme mít titul, na místě. Vidíme, jaké jsou výsledky Plzně a Slavie, našich konkurentů. Nám se skutečně nedaří,“ říká Priske v rozhovoru pro Sport.cz

Zkušený dánský lodivod tak doufá v brzký návrat zraněných opor. „Chybí nám Pešek, Haraslín, Krejčí. Tedy hráči, kteří si troufnou v soubojích jeden na jednoho,“ vyjmenovává jednu z hlavní slabin svého mužstva.