Šokoval svět! Jak se cítí Leon Edwards po dobytí vytouženého titulu?

Zdánlivě nemožná mise se stala úspěšnou. Weltrová váha organizace UFC po více než třech letech poznala nového šampiona.

O jedno z nejpřekvapivějších vítězství se totiž postaral Angličan Leon Edwards, který na turnaji UFC 278 drtivým kopem na hlavu sestřelil do té doby skoro deset let neporaženého Kamaru Usmana.

Překvapivý moment se navíc zařadil do ankety o nejlepší KO roku. P4P, kopačka na hlavu, mrtvý. Hotovo. Věděl jsem, že to dokážu,” jásal pár minut po vítězství britský bojovník.

“Všechno to ze mě v té kleci vyletělo. Věřím, že život, který mám za sebou, mě vytvaroval v člověka, který jsem dnes. Připravilo mě to na podobné chvíle a zocelilo mi to hlavu. Dnes to byl jeden z mých horších výkonů. Moc jsem se dnes necítil, ale ukončil jsem P4P krále, takže je to tak, jak to je,” pokračoval 30letý zápasník.

“V prvním kole, když jsem se mu dostal do zad, jsem si říkal, že ho mám. Celý týden před zápasem jsem předesílal, že to nebude souboj postojář vs zemař, ale že to bude MMA zápas a to se taky potvrdilo. Budu ještě muset zapracovat na svých submisích, protože se mi to tam nepodařilo dotáhnout. Hezky to bránil. Jak říkám, nebyl to můj nelepší výkon, ale to ukončení stálo za to,” doplnil svůj pohled na zápas.

Edwards tedy napsal další hodně překvapivou kapitolu do historie UFC. Poté, co mu i přes sérii výher byla titulová bitva dlouho odpírána, je totiž šampionem a nyní rozhodně nebude mít o soupeře nouzi.

Instagram did not return a 200.